Grand Prix Polski Katowice a Yonex Junior Cup Berlin

IMG_8404 IMG_8860Dva naši hráči vyjeli v minulých dnech na mezinárodní turnaje porovnat své síly s hráči z jiných zemí.

Velikonoční singlování 17.4. Brno Líšeň

DSC_0006O velikonočních prázdninách pokračoval kolotoč turnajů, tentokrát se naši hráči účastnili Velikonočního singlování, které pořádala SKP Kometa Brno na kurtech v Líšni.
Turnaj se hrál švýcarským systémem na 5 kol. Z našeho oddílu si přišli zahrát Dominika Mendreková, Martin Šebesta, Kuba Diviš, David Smutný a Marek Skoupý.

Dvě bronzové medaile z GPB U17

O víkendu 8.-9.4.2017 jsme v brněnském Kampusu pořádali celorepublikový GPB U17. Z našich hráčů se turnaje zúčastnili : Jirka Derka, Kuba Lipka, Kuba Reichman, Mariánka Poláková, Domča Mendreková a Adéla Chadimová.

GPC U13 – bronz v deblu z Břeclavi

ctyrhra_2 Na sobotní turnaj GPC U13 do Břeclavi dorazily 2 hráčky našeho oddílu, a
to Kája Nesňalová a Gabriela Trötzmüllerová.

4 medaile z GPC U13 v Ivančicích!

thumbnail_TeamV neděli 26.3.2017 se čtyři hráči našeho oddílu pod dohledem Jirky Bureše úspěšně zúčastnili otevřeného turnaje GPC U13 v Ivančicích. Ve dvouhře dívek nepřešla Kája Nesňalová do druhého kola přes nejvýše nasazenou Lucku Krulovou z BS Brno. Ke Gábince Trötzmüllerové byl los příznivější a i když musela začít turnaj už v předkole, nakonec po 3 výhrách došla až do čtvrtfinále a tím pádem z toho byl bronz! Navíc si Kája s Gabčou odvezly po výhře nad Měrkovou s Feithovou bronz i ze čtyřhry. Honzík Slavíček sbíral první body mezi chlapci a ve dvouhře zaznamenal prohru v prvním kole a poté vítězství v zápase o pořadí. Ve čtyřhře po velkém boji bohužel vypadl Honzík s Vojtěchem Šírou v prvním kole. Ve skvělé formě zastihl turnaj Davida Diviše. Ve dvouhře došel do čtvrtfinále, ve kterém vypadl s nejvýše nasazeným a pozdějším vítězem Janem Ovčačíkem až po třísetové bitvě. Chuť si spravil ziskem stříbra ve smíšené čtyřhře, kterou hrál s Helenou Novotnou. Děkujeme všem hráčům i trenérovi za příkladnou reprezentaci a samozřejmě gratulujeme!

J.T.

Brno veze z finále extraligy stříbro.

17761705_10208186621123718_1943244657_o

O víkendu se v Pražské Vinoři uskutečnil vrchol domácí soutěže smíšených družstev – badmintonové extraligy. Během soboty a neděle se mezi sebou utkaly čtyři nejsilnější týmy v lize a v nedělním finále se rozhodlo o vítězi, kterým se letos, stejně jako před rokem, stal domácí Meteor Praha.

Finále extraligy o víkendu v Praze!

17264396_1273028869445940_6661373736034247065_n

Již tento víkend nás čeká vyvrcholení badmintonové extraligy – nejvyšší domácí soutěže smíšených družstev.

4 medaile pro naše hráče z GPB U15

03  Celkem 153 hráčů se o víkendu sešlo v Pardubicích na velkém bodovaném turnaji kategorie GPB U15. Nechyběli mezi nimi ani naši mladí zástupci oddílu FSpS MU Brno. Dominika Mendreková, Mariana Poláková, Martina Ševčíková, Kuba Diviš a David Smutný. Od prvních sobotních kol turnaje dávali vědět soupeřům, že nepřijeli jen pro účast, ale že mají chuť bojovat a že chtějí zůstat až do neděle na závěrečné semifinálové a finálové zápasy.

Brno postoupilo do semifinále extraligy!

DSC_0462

Velmi důležité čtvrfinálové utkání čekalo hráče FSpS MU v sobotu 18.března, když do haly Masarykovy univerzity přijel tým Hradce Králové. Hradec sice dorazil v roli outsidera, ale právě utkání proti takovým soupeřům jsou ta nejtěžší.

Čtvrtfinále extraligy: Brno vs. Hradec Králové

ice cream

Čeká nás poslední utkání tohoto ročníku extraligy na domácí půdě, a to konkrétně na parketách v hale Fakulty sportovních studií Masarykovy Univerzity v Bohunicích. Do Brna přijede TJ Montas Hradec Králové – tým, který v základní části skončil na 6. místě a bude se snažit o zázrak, tedy o výhru a postup do semifinále.