4 medaile pro naše hráče z GPB U15

03  Celkem 153 hráčů se o víkendu sešlo v Pardubicích na velkém bodovaném turnaji kategorie GPB U15. Nechyběli mezi nimi ani naši mladí zástupci oddílu FSpS MU Brno. Dominika Mendreková, Mariana Poláková, Martina Ševčíková, Kuba Diviš a David Smutný. Od prvních sobotních kol turnaje dávali vědět soupeřům, že nepřijeli jen pro účast, ale že mají chuť bojovat a že chtějí zůstat až do neděle na závěrečné semifinálové a finálové zápasy.

Brno postoupilo do semifinále extraligy!

DSC_0462

Velmi důležité čtvrfinálové utkání čekalo hráče FSpS MU v sobotu 18.března, když do haly Masarykovy univerzity přijel tým Hradce Králové. Hradec sice dorazil v roli outsidera, ale právě utkání proti takovým soupeřům jsou ta nejtěžší.

Čtvrtfinále extraligy: Brno vs. Hradec Králové

ice cream

Čeká nás poslední utkání tohoto ročníku extraligy na domácí půdě, a to konkrétně na parketách v hale Fakulty sportovních studií Masarykovy Univerzity v Bohunicích. Do Brna přijede TJ Montas Hradec Králové – tým, který v základní části skončil na 6. místě a bude se snažit o zázrak, tedy o výhru a postup do semifinále.

Monika Světničková vítězkou VC města Plzně

ms_12

O víkendu se v Plzni konal další turnaj dospělých kategorie GPA, a to tradiční Velká Cena města Plzně. Na turnaji v dresu BADMINTON FSpS MU startovali: Monika Světničková, Vojtěch Šelong, Jakub Mazúr, Jan Srnec Jiří Bureš.

GPC U17 Velké Pavlovice – výsledky

V sobotu 4.3.2017 se ve Velkých Pavlovicích konal turnaj GPC U17. Z našeho klubu na turnaji bojovalo rekordních 11 hráčů, 8 kluků a 3 holky : Kuba Reichman, Kuba Lipka, Marek Dostál, Martin Dostál, Jirka Derka, Kuba Diviš, Davča Smutný, Franta Hanák, Mariánka Poláková, Domča Mendreková a Marťa  Ševčíková.

Extraliga: Brno čeká čtvrtfinále

17012525_10208291721161069_2025326149_n

O víkendu odhrál extraligový tým FSpS MU svoje poslední utkání v základní části extraligy, a to na půdě posledního týmu tabulky – Astry Praha. Brno šlo do utkání jako velký favorit a nečekalo se nic jiného, než že čtyři body za vítězství pojedou do Brna.

GPC U19 Chropyně

V neděli 26.2.2017 se v Chropyni konal otevřený turnaj GPC  U19.  Z našich hráčů se turnaje zúčastnili pouze zástupci mladších  kategorií. Z U17  Marek a Martin Dostál, Kuba Reichman a Adéla Chadimová , z kategorie U15 Kuba Diviš.

Žákovský turnaj na Kuklenské – zlatý Kuba Diviš

Kuklenska_2017_02  Hala v Brně na Kuklenské přivítala v sobotu 25.2.2017 desítky dětí,
které se zde účastnily tradičního žákovského turnaje. Hrálo se
švýcarským systémem na 6 kol a děti byly rozděleny do dvou věkových
kategorií. Ve starší kategorii nás velmi úspěšně reprezentovali Kuba a
David Divišovi, Franta Hanák, Marek Skoupý, Tomáš Hruška a Kája
Nesňalová. V mladší potom Honzík Slavíček a Gabča Trötzmüllerová.

Bronzová medaile z GPA U17 pro Martina Dostála

Víkend 18.-19.2.2017 patřil v orlovské hale 1.GPA U17. Z našich hráčů si účast na prvním republikovém turnaji v tomto roce vybojovali : Mariánka Poláková, Domča Mendreková, Martin Dostál a Áďa Chadimová.

Talent Team

TT Ve dnech 26-28.2.2017 pořádá Český badmintonový svaz soustředění – Technický kemp Talent Teamu - pro sledované hráče ročníků 2004 a 2005, s výhledem na ME  U15, které se bude konat v roce  2018. Mezi nominovanými hráči jsou i dva z našeho oddílu – David Smutný a Martina Ševčíková . Ať se jim na kempu daří!