Stříbrná a bronzová medaile pro Lucku!

DSC_2922

Nezvykle brzy, již v říjnu, se konalo první z řady MČR. Odstartovala to kategorie starších žáků do 15 let. Za náš oddíl se turnaje zúčastnili Lucka Krulová, Gabča Trötzmüllerová, David Diviš, Lukáš Kurdiovský, Štěpán Prek a jako coach Standa Kohoutek.

GPB dospělých, Pustějov

Na béčkový dospělácký turnaj do Pustějova (21.-22.9.) vycestovalo z našeho klubu 8 hráčů. A to: Jirka Bureš, Ondra Helar, Pepa Pleska, Davča Smutný, Kuba Reichman, Jirka Derka, Marťa Ševčíková a Áďa Chadimová. 

GPB U19 Ivančice

Druhý víkend v září (7.-8.9.2019) se konal béčkový turnaj  kategorie U19 v Ivančicích. Za náš klub zde startovalo 8 hráčů a hráček, a to: Marťa Ševčíková, Áďa Chadimová, Marťas i Mára Dostálovi, Jirka Derka, Kuba Reichman, Davča Smutný a Kuba Diviš.

Rozhovor s Davidem Smutným o ME a dalších plánech

david_smutny

Na přelomu srpna a září se náš hráč David Smutný zúčastnil Mistrovství Evropy družstev i jednotlivců kategorie U17. Davida jsme vyzpovídali o jeho pocitech z turnaje i dalších plánech blízké budoucnosti.

Starší žáci ukázali formu před MČR

Jihomoravská ekipa

Poslední republikový turnaj před blížícím se MČR v kategorii U15 pořádaly o uplynulém víkendu pardubické Polabiny. Pro fakultní tým velice povedeného turnaje se zúčastnili Lucka Krulová, Gabča Trötzmüllerová, David Diviš, Lukáš Kurdiovský a Štěpán Prek. Pro onemocnění se na poslední chvíli bohužel musel odhlásit Ondra Valouch.

Víkend ve znamení juniorských úspěchů

O uplynulém víkendu vycestovali naši nadějní hráči hned do několika lokalit. Slovinská Mirna hostila tradiční mezinárodní turnaj žáků i juniorů, v Ústí n/L. se zase bojovalo o ‚Béčkové‘ body do českého žebříčku kategorie U17.

První zahřívací ‚áčko‘ pro dospělé

Poslední prázdninový víkend se konal GPA turnaj dospělých v Benátkách nad Jizerou. Z našeho klubu vyjelo bojovat několik (spíše mladších) hráčů. Marťa Ševčíková, Áďa Chadimová, Kuba Reichman, Marťas Dostál, Jirka Derka a hrající trenér Jirka Bureš (a přestupující Ondra Helar). Shrnutí z turnaje přináší Áďa.

Sedmnáctky ukončily úspěšnou jarní část

Martina Ševčíková

První dva týdny června jsou obdobím takového mezisoučtu před letní pauzou a podzimním vrcholem v podobě MČR. Všechny kategorie včetně dospělých mají v těchto dvou týdnech turnaje úrovně ‚B‘ a našim dorostencům se znovu dařilo, jako i na předchozích turnajích. Tentokrát za náš oddíl nastoupili Marťa Ševčíková, David Diviš a David Smutný.

Tréninky v průběhu června

Věnujte prosím pozornost následujícím informacím.

Kvůli následujícím turnajům úrovně GP ‚B‘ všech kategorií budou probíhat tréninky vybraných skupin v následujícím upraveném režimu:

Pondělí (3.6.) a úterý (4.6.): starší žáci – 16-17:30; dorost+dospělí – 17:30-19

Úterý 4.6.: kroužek – 17-18:30

Středa 5.6.: ZRUŠENO (celodenní fakultní akce)

Čtvrtek 6.6.: kondiční trénink pro všechny kategorie 17-18:30 (sraz v lužáneckém parku na rohu směr Boby)

Pondělí (10.6.) a úterý (11.6.): starší žáci – 16-17:30; dorost+dospělí – 17:30-19

Středa 12.6.: starší žáci+dorost+dospělí – 17-18:30

Čtvrtek 13.6.: Lužánky 17-18:30

 

Od 17.6. budou následovat kondiční tréninky v Lužánkách v pondělí, středu a čtvrtek vždy od 17h.

David Smutný po skvělých výsledcích v nominaci na ME U17!

1

David Smutný je v poslední době jedním z nejčastěji skloňovaných jmen v českém juniorském badmintonu. A právem! David má momentálně formu jako hrom, kterou nejprve ukázal na GPA U17 ve Štěrboholech, poté ji potvrdil na mezinárodním mistrovství Polska do 17 let. Díky těmto výsledkům se dokonce dostal do momentální nominace na ME kategorie U17 v Polsku!