Monthly Archives: Duben 2014

OP U15 – 3x zlatá Natálka, postup na MČR i pro Kubu !

V sobotu 19.4.2014 proběhl v Jehnicích Oblastní přebor v kategorii U15. V jehnické tělocvičně se sešlo 22 hráčů (12 kluků a 10 holek). Důvodem některých  absencí byl zřejmě  termín uprostřed velikonočních prázdnin, jistě ne nezájem o badminton :).

Z našeho oddílu startovalo celkem 10 hráčů /hráček : David Bureš, Kuba Pleska, Vojta Jelínek, Adam Čerbák, Vojta Sýkora, Martin a Marek Dostálovi, Natka Randulová, Eva Pecháčková a Adéla Chadimová.

Nejlépe se vedlo Natálce Randulové, která zvítězila ve všech třech disciplínách (v mixu s Adamem Kostrhunem, ve čtyřhře s Bárou Otáhalovou) a tím si zajistila postup na MČR U15  (26. a 27.4. v Hradci Králové). Účast na MČR si také vybojoval ve dvouhře  Kuba Pleska, který pro Jehnice získal  stříbrnou medaili.

GRATULUJEME   A   DRŽÍME   PĚSTI !!!

Další medaile pro naši modrou barvu získali : – stříbro : Kuba + David (čtyřhra), Adéla (čtyřhra s Páťou Sejkovou)

- bronz : David a Vojta Jel. (dvouhra),  Adam + Vojta Jel. (čtyřhra), Marek (čtyřhra se Šimonem Prekem),

v   mixu Adam (s Májou Zbořilovou) a Kuba ( s Páťou Sejkovou)

TAKÉ VELKÁ GRATULACE !!

Všem zúčastněným hráčům  a hráčkám děkujeme za předvedené výkony.  Věříme, že v budoucnu bude účast jehnických modrých dresů  alespoň na domácích turnajích ještě větší :).

Děkujeme Radkovi Smutnému za rychlé občerstvení :).

OP U13 – 4 medaile pro Jehnice !!!

V neděli 13.4.2014 se v Ivančicích konal Oblastní přebor nejmladší kategorie. Kromě o medaile pro přeborníky JM kraje se bojovalo také o postup na MČR U13, které se bude konat první květnový víkend v Liberci.

Z našich hráčů se turnaje zúčastnili : Martin a Marek Dostálovi, Kuba Lipka, Kryštof Šípek, Bára Vališová, Adéla Chadimová a benjamínci , kteří přijeli sbírat spíše zkušenosti než medaile, Mariánka Poláková a Davča Smutný.

Dařilo se Ádi Chadimové, která si vybojovala kompletní sbírku medailí (dvouhra –  3.místo, čtyřhra s Bárou Otáhalovou – 1.místo, mix s Tadeášem Brázdou – 2.místo) a podařilo se jí postoupit na MČR ve všech disciplínách.

Další skvělé umístění pro Jehnice získal Martin Dostál, který vybojoval ve čtyřhře s Tadeášem Brázdou stříbrnou medaili.

Oběma  našim medailistům gratulujeme,  všem ostatním hráčům děkujeme za předvedené bojovné výkony :).

JEHNICKÉ EXTRALIGOVÉ DRUŽSTVO PO PÁTÉ V ŘADĚ MISTREM REPUBLIKY

extraliga

O víkendu 12. – 13. dubna 2014 se v Praze – Vinoři odehrálo finálové kolo Play off. V sobotu jehnický tým ke svému semifinálovému zápasu nastoupil proti týmu z Kladna a naši jim nedali žádnou šanci, nepustili ani set a do finále se probojovali s výsledkem 8:0. V nedělním finále na ně čekalo, jak už bývá tradicí, družstvo Benátek. Ve finále už diváci mohli shlédnout více napínavých zápasů, ale i přesto Jehnický tým svým soupeřům nepustil ani set. A za rozhodnutého stavu 6:0 se finále už ani nedohrávalo. Jehničtí hráči si už tedy po páté v řadě odvezli titul Mistrů republiky, zlaté medaile a velký pohár.

Ve finálovém víkendu náš tým nastoupil ve složení: Petr Koukal, Adam Cwalina, Jarolím Vícen, Adam Mendrek, Vojtěch Šelong, Kamila Augustyn, Bětka Bášová a jako trenér Standa Kohoutek. Všem moc děkujeme za perfektní a zodpovědnou přípravu na finálový víkend. Poděkování také patří dalším hráčům, kteří hráli v průběhu sezóny: Stanislav Kohoutek a Michal Světnička. Děkujeme také předsedovi oddílu Standu Bernacikovi a Petru Adamovi za pomoc při shánění sponzorů a financí.

V neposlední řade, bychom touto cestou také moc rádi poděkovali našim všem sponzorům, bez kterých bychom naše družstvo nemohli postavit v tak silné sestavě. Děkujeme především panu Veselému a jeho firmě (Veselý) za výjimečnou podporu našeho sportu. Další velké dík patří ostatním sponzorům Kámen Zbraslav, Prefa, Malang, Jokva Olomouc, Technoma, Respect.

Děkujeme také organizátorům finálového kola, kteří dokázali připravit turnaj velice kvalitně a pečlivě. Velké dík patří i všem našim fanouškům, kteří byli buď přímo v centru dění v hale a nebo nám fandili a drželi palce na dálku.

Díky výhře má náš tým šanci bojovat v červnu na turnaji Mistrů evropských zemích ve Francii.

DĚKUJEME !!! TJ SOKOL VESELÝ JEHNICE, mohou být opravdu právem VESELÍ :)