Bronzová medaile z GPA U17 pro Martina Dostála

Víkend 18.-19.2.2017 patřil v orlovské hale 1.GPA U17. Z našich hráčů si účast na prvním republikovém turnaji v tomto roce vybojovali : Mariánka Poláková, Domča Mendreková, Martin Dostál a Áďa Chadimová.

Začínalo se tradičně smíšenou čtyřhrou. Tam jsme měli plnou účast. Mariánka hrála s Jaroslavem Chlubnou  – v prvním kole nestačili na domácí pár Twardzik,Morcinková  10:21 a 19:21.  Domča si zahrála s Adamem Ječmínkem a nestačili v prvním kole na budoucí finalisty Viktora,Adámková  5:21 a 6:21.  Adéla se svým dlouholetým parťákem Tadeášem Brázdou měli první kolo volný los a ve druhém kole nestačili na pár Blažek, Němcová 16:21 a 12:21. Mixový neúspěch neprorazil ani Martin, kterému společně s partnerkou Lucií Donovou los přisoudil do prvního kola pozdější vítěze Janoštík,Van Coppenolle – porážka 12:21, 17:21.

Ve dvouhrách jsme měli 2 zástupkyně. Mariánka  v prvním kole proti Horové bez větších problémů vyhrála první set, ve druhém setu se soupeřka vzepjala a zlepšenou hrou donutila Mariánku k maximálnímu soustředění. V napínavé koncovce nakonec Mári vydřela vítězství 27:25 ! :)  Ve druhém kole už byl los méně příznivý a s  pozdější finalistkou Lucií Krpatovou prohrála 6:21, 11:21.  Adéla měla díky neúčasti několika favoritek a relativně vysokému postavení v žebříčku první kolo volný los. Ve druhém kole jí to ovšem počítač vrátil  a přisoudil jí budoucí vítězku domácí Nelu Němcovou (porážka 5:21, 9:21) .:(

V dívčích čtyřhrách jsme měli také dvojnásobné zastoupení. Mariánka s Domčou nestačily na pár  Růžičková,Foukalová – 8:21 a 7:21. Adéla tvořila pár s židlochovickou Bárou Otáhalovou. V prvním kole  nastoupily proti pardubickému páru Kmoníčková, Valentová.  Po vyrovnaném průběhu celého zápasu  se nakonec v nervydrásající koncovce 3.setu štěstí přiklonilo k našim holkám – vítězství 21:13, 18:21, 24:22 !  Ve druhém kole  narazily na pardubicko-benátecký pár Krpatová,Kusá. V opět velmi vyrovnaném zápase o postup do semifinále   se nakonec  radovaly soupeřky – 21:19, 16:21 a 16:21.

To nejlepší nakonec. :)  V chlapeckém deblu nastoupil Martin se svým parťákem Tadeášem Brázdou. V prvním kole si celkem hladce poradili s párem Malý,Morávek 21:10, 21:11. Ve druhém kole narazili na turnajové dvojky Kubáček, Mádle. V třísetové bitvě nakonec vyhráli 21:16, 17:21 a 21:16 a tím si zajistili postup do semifinále. :)  V něm nastoupili proti páru Ehm,Grund. Bohužel v koncovkách obou setů byla štěstěna proti nim – porážka 19:21 a 19:21. :(   Ale i tak skvělý výkon !!!