GPA U17 – 3x bronz a 1x zlato

1O víkendu 17.-18.2.2018 se v Brně-Slatině konal první letošní turnaj kategorie GPA U17. Z našich hráčů se turnaje zúčastnil  Martin Dostál, Kuba Diviš, Kuba Reichman, Marek Dostál a Adéla Chadimová.V první disciplíně , mixu, jsme  měli dvojí zastoupení. Kuba Diviš , společně s ivančickou Adélou Klapalovou v prvním kole nestačili na pár Hykyš, Říhová (12:21, 21:23) . Adéla Chadimová, rovněž s ivančickým parťákem Tadeášem Brázdou měli první kolo volný los, ve druhém nestačili na severomoravský pár Franek, Růžičková (12:21, 15:21).

V singlech jsme měli 4 zástupce.  Kuba Diviš a Adéla nestačili na své protivníky již v prvním kole, Marek Dostál v prvním kole prošel přes Michala Nesvačila (21:19, 21:23, 21:13), ve druhém kole však už nestačil na pozdějšího semifinalistu Michala Morávka 12:21 a 14:21. Nejlepší formu z našich hráčů  si do Slatiny přivezl Martin Dostál. V prvním kole si poradil s Petrem Janouškem 21:17, 21:15. Ve druhém vydřel vítězství nad Karlem Wankem 21:16, 14:21 a 22:20 ! V boji o postup do semifinále si celkem lehce poradil s Dominikem Hykyšem 21:17 a 21:13.  V neděli ráno ho pak čekal boj o postup do finále , soupeřem mu byl jeho deblový parťák Tadeáš Brázda – Martin nakonec v krásném zápase nedotáhl koncovku třetího setu a prohrál 12:21. Ale i tak skvělý výkon a dělené 3. místo na „áčku“ je super výsledek. Gratulujeme !!!!

To nejlepší nás teprve čekalo. :)   V deblech jsme měli tři želízka. Adéla hrála s parbubickou Kačkou Velentovou. V prvním kole po vlažném výkonu porazily  pár Schafferová, Schořová 21:10, 19:21 a 21:13. V zápase o postup do semifinále na ně  čekal velmi silný soupeř , nasazený pár 3/4 –  Šilhavá, Studená. Naše holky předvedly skvělý výkon , vítězství 21:17 a 21:10.  V semifinále na ně pak čekaly nasazené jedničky a pozdější vítězky  Růžičková, Van Coppenolle. Přestože první set dokázaly Áďa s Kačkou  urvat pro sebe, následující dva už patřily zkušenějším  soupeřkám (21:19, 13:21 a 10:21). Super výsledek i předvedená hra, gratulujeme !  Kuba Reichman vytvořil netradiční pár s Danem Kostrhunem z Podivína. V prvním kole porazili nasazené trojky Kozelský, Janoušek 21:15 a 21:17. V dalším kole, tedy v boji o semifinále, pak přehráli severomoravský pár Wanke, Slíva 21:18, 21:17.  V  semifinále pak narazili na našeho Martina Dostála, hrajícího tradičně s Tadeášem Brázdou.:(  Martin s Tadeášem ukázali větší sehranost a zkušenosti a vyhráli 21:15 a 21:16. Pro Kubu Reichmana skvělé třetí místo, gratulujeme !!  Na Martina s Tádou   čekal  ve finále zkušený pár Morávek,Ehm. První set měl velmi vyrovnaný průběh, nakonec pro nás s lepším koncem , 21:18. Ve druhém setu už Martin s Tadeášem jasně ukázali kdo je v Brně pánem na kurtu. :)  Vítězství 21:18 a 21:12 !!!!!  Kluci, byla to paráda, děkujeme a gratulujeme !!!

Shrnuto, postrženo : Martin  …. zlato (debl), bronz (singl)