Medvode FZ Forza Cup U17/U15

1Na poslední turnaj své badmintonové kariéry v kategorii U15 si zajeli do Slovinského Medvode Martina Ševčíková a David Smutný. Turnaj se oběma vydařil, David získal zlatou a stříbrnou medaili, Martina bronzovou. Zde je krátké povídání o turnaji:

Ve dnech 30. listopadu až 2. prosince 2018 zorganizovali badmintonisté v Medvode velký turnaj pro kategorie U11, U13, U15 a také BEC U17. Ve třech autech s českými značkami přijelo celkem 8 českých hráčů s doprovodem. Z našeho oddílu zde byli Martina Ševčíková, David Smutný a Jakub Diviš, z Ivančic Adéla Klapalová, z Jihlavy Vojta Poříz, z Hradce Adam Vojtěch, z Klimkovic Lucka Metzová a z Těšína Matěj Rzeplinski. Zápasů se hrálo opravdu moc, tak tady jsou postupně výsledky Martiny, Davida, Jakuba a jejich spoluhráčů.

Mix U15 začal v pátek ráno. Martina s Adamem zvládli první kolo, soupeře ze Slovinska porazili ve dvou setech, ale druhé kolo už pro ně byla konečná, po dramatické bitvě s dalšími Slovinci nezvládli koncovku druhého a třetího setu a prohráli po setech 21:15, 25:27 a 25:23.

David s Luckou postupně porazili soupeře z Rumunska a Španělska a třetí vítězný zápas byl už finálový, kde vyhráli nad párem ze Slovenska Olívia Kadlecová a Sebastian Kadlec a turnajové mixové zlato bylo jejich!

Singly U15 se hrály ve skupinách, hrála je jen Marťa. Ve skupině čtyř hráček první dva zápasy proti soupeřkám ze Slovinska zvládla Marťa bez ztráty setu, zato s poslední soupeřkou, kterou byla nasazená Italka Linda Berlasconi, musela Marťa o každý bod tvrdě bojovat. Soupeřka vracela přesně téměř každý míček, vůbec nešlo čekat na to, až udělá chybu. Nakonec v tomto večerním zápase (skončil ve 22:30) po padesáti minutách, ve třech setech 22:24, 21:14, 21:14 Martina zvítězila a jako vítězka skupiny postoupila do sobotních vyřazovacích zápasů. Tam ji zastavila Anna Czuchra z Polska po setech 19:21 a 14:21.

Zároveň s U15 se hrál i BEC U17 turnaj. Tam se představil i zbytek hráčů z naší výpravy. Jakub Diviš s Adélou Klapalovou nejprve nezvládli zápas proti domácímu páru Bizjak – Pipan, 19:21 a 12:21. Martina s Vojtou první kolo nehráli, ve druhém měli za soupeře pár z Chorvatska Jurenić – Sertić, vyhráli 21:11 a 21:13. Ve třetím je čekal nasazený pár Masten-Vračar ze Slovinska, těm už ve dvou setech podlehli a mix pro ně skončil.

David s Luckou taky první kolo mixu nehráli, ve druhém měli za soupeře pár z Anglie Saunders – Hammond, postoupili dál po setech 21:16 a 21:14, ale ve třetím kole je zastavili Pinto a Martinez ze Španělska.

V singlu U17 se hezky předvedl Jakub Diviš. V prvním kole přešel přes Radocziho ze Slovenska 21:15 a 21:15, ve druhém přes Španěla Inigo Diaze 21:15 a 21:14 a zastavil se až ve třetím kole, kdy nestačil na nasazenou turnajovou pětku Bálinta Papaie z Maďarska.

Mezi 16 nejlepších se v singlu U17 dostala i Martina, nejdříve porazila soupeřku z Polska Julii Piwowar 21:14 a 21:11, potom další Polku Antoninu Marszalek, 15:21 a 15:9. Třetí kolo bylo taky poslední, proti nasazené jedničce a pozdější vítězce celého turnaje Marii Sudimac ze Srbska uhrála Martina 11 a 4 body.

David v singlu nepřešel v prvním kole přes Filipa Antunoviče z Chorvatska. Bojoval tři sety, 21:16, 9:21 a 17:21.

Ve čtyřhře U17 byl David spolu s Matějem Rzeplinskim nasazený jako turnajová čtyřka. V prvním kole museli až do nastavení třetího setu bojovat s Italskými soupeři Masseti – Vertua, 15:21, 21:16 a 23:21. Ve druhém kole pak svedli obdobnou bitvu s párem ze Španělska Franco – Garcia. Bohužel třetí set nevyšel, zápas skončil 18:21, 21:15 a 18:21 ve prospěch Španělů.

Kuba Diviš hrál čtyřhru U17 s Vojtou Pořízem. Do prvního kola dostali naše dobré známé ze Slovenska, Sebastiana Kadlece a Simeona Suchého, po vyhraném prvním setu se jim už další nepovedly a naši kluci prohráli 22:20, 15:21 a 16:21.

Martině s Olívií se taky nepovedl první zápas čtyřhry v U17, prohrály s párem Marszalek – Wronska po třech setech 9:21, 21:12, 19:21.

V sobotu přišly na řadu i zápasy čtyřhry U15. Martina s Olívií Kadlecovou i David s Matějem Rzeplinskim prošli až do semifinále. Holky přes dva páry z Itálie, kluci přes rakousko-chorvatský pár a přes Španěly. Medaile tak byla pro všechny jistá.

V nedělních semifinále uspěli pak už jen kluci. Porazili Angličany Atutubo-Trey ve dvou setech a ve finále se setkali se Sebastianem Kadlecem a Simeonem Suchým. Třičtvrtěhodinovou bitvu nakonec ve třech setech ovládli Slováci, 21:13, 16:21 a 15:21 a na Davida s Matějem tak zbyly stříbrné medaile.

Martina s Olívií svou cestu turnajem zakončily proti Polkám Jochacy-Podedworny a semifinále prohrály ve dvou setech 20:22 a 15:21. Z turnaje si tedy odvezly bronzovou medaili.

Pro všechny naše hráče byl tento turnaj dobrou příležitostí vyzkoušet si své badmintonové umění proti neznámým hráčům a vidět hru těch nejlepších až do finále.

Takhle tedy pro Martinu i Davida skončila úspěšná kategorie U15. Dále už bude „jen“ U17, začíná se hned teď o víkendu na MČR ve Slatině!