GPB U19 Ivančice

Druhý víkend v září (7.-8.9.2019) se konal béčkový turnaj  kategorie U19 v Ivančicích. Za náš klub zde startovalo 8 hráčů a hráček, a to: Marťa Ševčíková, Áďa Chadimová, Marťas i Mára Dostálovi, Jirka Derka, Kuba Reichman, Davča Smutný a Kuba Diviš.

Turnaj klasicky začínal mixem, kde Kuba Diviš s plzeňskou Anetou Krupičkovou vypadli hned v prvním kole s klubovým parťákem Jirkou Derkou, hrající s pražskou Emou Staňkovou (21:6, 21:13). Jirka s Emou vypadli až v semifinále, kde narazili opět na klubovou parťačku Áďu Chadimovou, hrající s ivančickým Tadeášem Brázdou (21:17, 21:14). Áďa s Tadeášem vyřadili ve 2. kole zase klubového parťáka Kubu Reichmana, hrající s plzeňskou Martinou Šmídovou (21:17, 21:16). Áďa s Tadeášem poznali hořkost porážky až ve finále, kde nestačili na Ádinu deblovou parťačku Báru Otáhahalovou hrající s Járou  Chlubnou  (19:21, 7:21). Ve spodní části pavouka bojoval Davča Smutný s klimkovickou Lucií Metzovou, vypadli ale už ve 2.kole s nasazeným párem Marek-Foukalová [3/4] a to výsledkem 18:21, 21:10, 12:21. Marťa Ševčíková s jihlavským Vojtou Pořízem vypadli v 1.kole s párem Šilhan-Štěříková (17:21, 18:21). Ti ale o kolo dále narazili na Marťase Dostála s pražskou Radkou Šilhavou a dále šel Marťas s Radkou. O kolo dále, v boji o semifinále, pak  ale jejich cestu pavoukem zastavili  v infarktovém třísetovém zápase pozdější vítězové Chlubna-Otáhalová 21:19, 20:22, 22:24.

V klučičím singlu se nejdále dostal Marťas, Davča a Jirka, kteří skončili všichni ve čtvrtfinále. Marťas prohrál opět v napínavém tříseťáku a opět s Chlubnou 16:21, 21:19, 20:22. Davča nechal veškeré své síly v zápase s Michalem Grundem (21:12, 16:21, 21:17),  v dalším  kole za stavu 6:16 musel ze zdravotních důvodů  skrečovat. Jirka si v prvním kole poradil s Lukášem Frankem (24:22, 21:17), ale v dalším už nestačil na svého deblového parťáka Matěje Rzeplinského (14:21, 22:24). Kuba Diviš prohrál ve 2.kole v Markem Filipem (16:21, 12:21). Mára Dostál také vypadl ve 2.kole s domácím hráčem Tadeášem Brázdou (11:21, 18:21).

Do holčičího singlu nastoupila pouze Marťa Ševčíková, která prohrála ve 2.kole s Terezou Šolarovou ve třísetovém zápase 21:16, 13:21, 17:21.

Mára Dostál, hrající s pardubickým Petrem Janouškem dostali do prvního deblového  kola oddílového parťáka Jirku Derku, hrajícího s těšínským Matějem Rzeplinskim. Jirka s Matějem vyhráli 21:17 a 21:19. Kluci v dalším kole dokázali porazit nasazeného Aubuse s Grundem [3/4] (vítěze minulých áček !!!)  výsledkem 21:14, 24:26, 21:16. V dalším kole (semifinále) jim už dal STOPKU Kuba Reichman, hrající Lukášem Frankem z Orlové (21:19, 24:22), kteří zase dokázali porazit další nasazený pár Marek-Šilhan [2] výsledkem 21:19, 20:22, 21:10. Nasazené jedničky Marťas s Tadeášem Brázdou měli těžký los. Po prvním volném kole dostali černé koně turnaje- Morávka s Palánem. Kluci na ně nestačili a ve třísetovém zápase prohráli 21:14, 12:21, 15:21. Morávek s Palánem ještě v prvním kole porazili Kubu Diviše s jihlavským Vojtou Pořízem (19:21, 13:21). Morávek s Palánem nakonec celý turnaj vyhráli, když ve finále porazili  Kubu Reichmana s Frankem (21:12, 21:13).

V dívčím deblu Áďa Chadimová hrála s židlochovickou Bárou Otáhalovou [3/4]. Do prvního kola  dostaly, stejně jako Martin s Tadeášem,  černé koně dámského deblového pavouka, nenasazený pár (a pozdější vítězky turnaje)   Šilhavá-Studená. Zápas nakonec skončil 30:29 a 22:20 pro dvojici Radka Šilhavá-Marie Studená. Toto napínavé utkání sledovala téměř  celá hala, což je v případě dámského deblu dost neobvyklé.  Šilhavá se Studenou v semifinále vyřadily i náš druhý pár Marťu Ševčíkovou, která hrála s mladší sestrou Radky, Klárou Šilhavou. Holky ale o kolo dříve dokázaly porazit nasazené jedničky Foukalová-Líbalová 21:14, 15:21, 21:18.

Všem gratulujeme k výsledům a umístěním, jen tak dál!