13. 3. 2017 - 10:48
    10. 3. 2017 - 15:56

S výměnným programem Erasmus+ v Indonésii

Týden od 28. 2. do 4. 3. 2017 Zuzana Pelánková, z oddělení vnějších vztahů FSpS, trávila na výměnném pobytu na  Univerzitě Airlangga v Indonésii.  V rámci programu Erasmus+ jako neakademický pracovník absolvovala školení formou stínování na zahraničním oddělení vybrané partnerské univerzity.

Během své návštěvy se také zúčastnila schůzky pro studenty se zájmem o výměnné pobyty, kterých přišlo ze všech fakult více jak 65.

V rámci setkání, jako druhý mluvčí, představila zahraničním studentům Masarykovu univerzitu, její fakulty včetně domovské FSpS. Hovořila také o pobytech zahraničních studentů na Fakultě a bohatém studentském životě v Brně. Představila Českou republiku, její kulturu, také město Brno, jeho hlavní charakteristické rysy. Na konci prezentace měli studenti možnost absolvovat i krátký vědomostní test o České republice.

A co se jim líbilo nejvíce? Dle slov Zuzany: „Studenti byli nadšeni moderním vybavením našeho kampusu a širokou nabídkou studijních možností. Také je zaujalo, že náklady na život v Brně nejsou vysoké v porovnání s mnoha evropskými zeměmi. Velkou výhodou naší univerzity, kterou studenti dlouhodobě oceňují, je, že nabízíme všem zahraničním studentům místo na kolejích.“

Jak výměnný program probíhal najdete na FCB stránce Univerzity Airlangga, International Office and Partnership.