27. 1. 2015 - 15:29
    27. 1. 2015 - 15:29

Zimní světová univerziáda zahájena

Rok 2015 je rokem světových univerziád. Zcela netradičně je 27. Zimní světová univerziáda rozdělena do dvou států (Španělsko a Slovensko) a navíc v různých termínech. Španělští organizátoři univerziády po dvou letech příprav zjistili, že nejsou schopni zabezpečit soutěže v klasických lyžařských disciplínách a v biatlonu.

Z pověřením FISU se ujalo těchto sportů Slovensko,  v termínu od 24.1. do 1.2. 2015. Závody probíhají na Štrbském Plese (běžecké lyžování, skoky na lyžích a severská kombinace) a v Osrblie (biatlon). Druhá část Univerziády se uskuteční od 4. 2. do 14. 2. 2015 ve španělské Granadě (krasobruslení, short track, curling a lední hokej) a v horách Sierry Nevady (alpské lyžování, snowboarding a akrobatické lyžování).

Celkem se Univerziády zúčastní  73 sportovců z českých vysokých škol, z toho 9 sportovců  je z Masarykovy univerzity.

Biatlon - Michal Krčmář, Michal Žák, Ludmila Horká, Jitka Landová, Eva Puskarčíková
Běžecké lyžování – Šárka Klaclová
Lední hokej – Jiří Sláma, Michal Brzobohatý
Snowboarding – Štěpán Kubičík

Přejeme všem sportovcům, aby dosáhli co nejlepších výsledků a přivezli medailová  umístění.