IS podpora FSpS
aktualizováno 8.11.2016

Open space konference o e-learningu v IS MU

Téma konference: Aktivizace studentů

Ve středu 15. února 2017 se na Fakultě informatiky uskuteční 7. ročník Open space konference o e-learningu IS MU. Ústředním tématem konference bude aktivizace studentů. O praktické zkušenosti se v rámci příspěvků podělí vyučující, kteří budou mluvit o:

• aktivizaci studentů ve vysokokapacitních předmětech,
  • průběžné práci se studenty, při níž využívají e-learningové agendy IS MU,
  • Peer instruction metodě,
  • rychlém ověřování znalostí na prezenčním semináři,
  • online hlasování během přednášky,
  • a nástrojích pro MOOC a pro kurzy pro veřejnost.

Účast na konferenci je zdarma.

Místo konání: Fakulta informatiky, Botanická 68a, Brno

Další informace, přihlašování, fotografie nebo videa k události:

aktualizováno 15.08.2016

On-line přípravné kurzy Lékařské fakulty slaví úspěch

Od ledna 2016 nabízí Lékařská fakulta Masarykovy univerzity prostřednictvím Obchodního centra MU on-line přípravné kurzy v angličtině pro zahraniční uchazeče o studium. Kurzy jsou realizované formou e-learningu a zahrnují přehled středoškolského učiva z chemie, biologie a fyziky. Jedná se o alternativu k prezenčnímu přípravnému kurzu, který fakulta pořádá pro české uchazeče o studium. Že o kurzy studenti projevují zájem, potvrzuje i pokoření mety 100 objednávek.

Více informací v novince

aktualizováno 2.10.2015

Elportál v novém designu a nová sekce Katalog e-learningu

Oficiální e-learningový portál MU - Elportál změnil obsah i grafický design. Kromě nového vzhledu, který respektuje aktuální vývoj a technologické trendy, jsme rozšířili knihovnu s volně přístupnými el. výukovými publikacemi o knihy ve formátu ePub pro mobilní zařízení. Z prezentovaných titulů vybíráme např:
Balanční cvičení na labilních plochách
Metodika jízdy na kolečkových lyžích v biatlonu

Na Elportáli přibudla nová sekce Katalog e-learningu s náhledmi na kreativní a didaktické metody využívání multimedií v předmětech vyučovaných MU. Katalog průběžně rozšiřujeme. Aktuálně můžete nahlédnout do těchto prezentací předmětů z FSpS.

Cílem Elportálu je šířit vzdělání směrem k veřejnosti a inspiraci k pedagogům v oblasti elektronické podpory výuky na MU. Snad k tomu nový vzhled a doplněný obsah přispěje.