IS podpora FSpS
Podpora na Fakultě sportovních studií v IS MU
aktualizováno 22.01.2018

Open space konference o e-learningu v IS MU

Téma konference: E-learning smysluplně?

Ve středu 14. února 2018 se na Fakultě informatiky uskuteční 8. ročník Open space konference o e-learningu IS MU. Ústředním tématem příspěvků bude smysluplný e-learning. Dozvíte se, které e-learningové aktivity dávají ve výuce smysl vyučujícím z různých fakult a zda mají očekávaný efekt na studenty. Opět budou prezentovat odborníci a učitelé, kteří mají zkušenosti z praxe. Konference si zachová formát „otevřeného prostoru“ a znovu bude příležitostí k setkání s kolegy, ke konzultaci dotazů a porovnání zkušeností. A hlavně, zase Vás rádi uvidíme. O praktické zkušenosti se v rámci příspěvků podělí vyučující, kteří budou mluvit o tématech jako:

• Digitální technologie ve výuce – krátké Skype hovory
  • Jak řešené videopříklady zvyšují šanci na úspěšné dokončení předmětu
  • Jak udržet studenty ve správné provozní teplotě po celý semestr
  • Virtuální učebnice pro studium morfologie kostry člověka
  • Využití e-learningových nástrojů ve výuce statistiky pro psychology
  • Využití analýzy výukových dat z pohledu učitele
  • Praktické důsledky GDPR v e-learningu IS MU
  • Praktické důsledky GDPR v e-learningu IS MU - ilustrace a ukázky
  • Novinky v IS MU
  • Strategie e-learningu Masarykovy univerzity 2018–2020

Účast na konferenci je zdarma.

Místo konání: Fakulta informatiky, Botanická 68a, Brno

Další informace, přihlašování, fotografie nebo videa k události:

aktualizováno 8.11.2016

Open space konference o e-learningu v IS MU

Téma konference: Aktivizace studentů

Ve středu 15. února 2017 se na Fakultě informatiky uskuteční 7. ročník Open space konference o e-learningu IS MU. Ústředním tématem konference bude aktivizace studentů. O praktické zkušenosti se v rámci příspěvků podělí vyučující, kteří budou mluvit o:

• aktivizaci studentů ve vysokokapacitních předmětech,
  • průběžné práci se studenty, při níž využívají e-learningové agendy IS MU,
  • Peer instruction metodě,
  • rychlém ověřování znalostí na prezenčním semináři,
  • online hlasování během přednášky,
  • a nástrojích pro MOOC a pro kurzy pro veřejnost.

Účast na konferenci je zdarma.

Místo konání: Fakulta informatiky, Botanická 68a, Brno

Další informace, přihlašování, fotografie nebo videa k události:

aktualizováno 15.08.2016

On-line přípravné kurzy Lékařské fakulty slaví úspěch

Od ledna 2016 nabízí Lékařská fakulta Masarykovy univerzity prostřednictvím Obchodního centra MU on-line přípravné kurzy v angličtině pro zahraniční uchazeče o studium. Kurzy jsou realizované formou e-learningu a zahrnují přehled středoškolského učiva z chemie, biologie a fyziky. Jedná se o alternativu k prezenčnímu přípravnému kurzu, který fakulta pořádá pro české uchazeče o studium. Že o kurzy studenti projevují zájem, potvrzuje i pokoření mety 100 objednávek.

Více informací v novince

aktualizováno 2.10.2015

Elportál v novém designu a nová sekce Katalog e-learningu

Oficiální e-learningový portál MU - Elportál změnil obsah i grafický design. Kromě nového vzhledu, který respektuje aktuální vývoj a technologické trendy, jsme rozšířili knihovnu s volně přístupnými el. výukovými publikacemi o knihy ve formátu ePub pro mobilní zařízení. Z prezentovaných titulů vybíráme např:
Balanční cvičení na labilních plochách
Metodika jízdy na kolečkových lyžích v biatlonu

Na Elportáli přibudla nová sekce Katalog e-learningu s náhledmi na kreativní a didaktické metody využívání multimedií v předmětech vyučovaných MU. Katalog průběžně rozšiřujeme. Aktuálně můžete nahlédnout do těchto prezentací předmětů z FSpS.

Cílem Elportálu je šířit vzdělání směrem k veřejnosti a inspiraci k pedagogům v oblasti elektronické podpory výuky na MU. Snad k tomu nový vzhled a doplněný obsah přispěje.