• informace o stránce ...
  • Poslední aktualizace:
    1. 11. 2016 - 9:35
  • Garant obsahu:
    Iva Kašíková
  • Vytvořeno:
    15. 9. 2014 - 6:09
  • Stránka číslo: 558

Spolupracující organizace

International Martial Arts and Combat Sports Scientific Society

International Martial Arts and Combat Sports Scientific Society je výjimečná vědecká společnost založena za účelem studia, rozvoje a výzkumu bojových umění, sportů a souvisejících systémů. Sdružuje dohromady odborníky z praxe, experty a akademické pracovníky z celého světa.

Cílem je rozvíjet znalosti a integrovat výzkumné společenství bojových umění.

Více informací naleznete na: http://www.imacsss.com/

 

International Network of Sport and Health Sciences 

Znáte "networking" a víte, co znamená? Jedná se o tematickou spolupráci, popřípadě o spolupráci mezi partnery. To znamená šetření času a peněz a také snadnější komunikaci. Výhody pro členy jsou mimo jiné: žádné závazky, žádná byrokracie, žádný účastnický poplatek, možnost účastnit se na projektech. Mezinárodní síť ve sportu a zdravotnictví (INSHS) je skvělým příkladem pro správné fungování networkingu ve vysokoškolském vzdělávání. INSHS bylo založena v roce 2005 v Institute of Sport Science of University of West- Hungary (bývalý Berzsenyi College) v Szombathely (Maďarsko). Společnost zde sídlí i nadále. IMSHS má v současnosti 28 členů z 21 evropských zemí, ale počet zapojených institucí neustále přibývá a je otevřeno i pro univerzity mimo Evropu. INSHS je otevřená a inovační síť v oblasti sportovních a zdravotních věd.

Více informací naleznete na: http://www.eusponet.com/

 

Nadační fond Martina Foukala

Nadační fond Martina Foukala založili Vlaďka a Bedřich Foukalovi po nečekaném úmrtí syna Martina na srdeční selhání v dubnu 2012. Martin byl 21letý sportovec, student vysoké školy, milý a fajn kluk. Hrál fotbal za Zbrojovku Brno, jeho oblíbenými doplňkovými sporty byly snowboard, lyžování, squash a golf.

Cílem nadačního fondu je zlepšení preventivní zdravotní péče u sportovců, a to zejména u mládeže. Prostřednictvím kampaní chce oslovovat hlavně rodiče a trenéry dětí, kteří by měli absolvování preventivní sportovní prohlídky brát jako nutnou podmínku toho, že jejich dítě či svěřenec sportuje. Právě při těchto prohlídkách se totiž mohou objevit první varovné signály zhoršení zdravotního stavu

Nadační fond Martina Foukala (NFMF)  je nezisková organizace, jejímž cílem je poukázat na důležitost a oprávněnost lékařsko-sportovních prohlídek a minimalizovat tak případy náhlých úmrtí mladých sportovců, ať už na hřištích nebo mimo ně.

Nadační fond byl založen před více než rokem, po tragickém a nečekaném úmrtí mladého fotbalisty brněnské Zbrojovky Martina Foukala. Od loňského roku se snaží fond cestou účasti na sportovních akcích pro mládež a širokou veřejnost, spoluprací s partnery jako jsou FC Zbrojovka Brno, HC Kometa Brno, Fakultní nemocnice u sv. Anny, Fakulta sportovních studí a další (pozn. Patronem fondu je Petr Švancara) zvýraznit svoji činnost a šířit osvětu v oblasti sportovní prevence, která je u mnohých trenérů a klubů značně opomíjena.