Bezplatné cvičení pro děti s nadváhou a obezitou

Zaměstnanci Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity aktuálně ve vědeckém projektu zjišťují vliv silového cvičení na redukci dětské nadváhy a obezity.

16. 8. 2021

Rádi bychom oslovili rodiče dětí, které trpí nadváhou a obezitou, s nabídkou bezplatného cvičebního programu.

V rámci výzkumu bychom rádi nalezli co nejúčinnější a zároveň nejzábavnější metodu cvičení, ve které by děti rády pokračovaly i po skončení projektu. Pro tento projekt hledáme dobrovolníky ve věku 10-14 let s nadváhou či obezitou, kteří by se do cvičení s námi rádi zapojili a vyzkoušeli si něco nového.

Cvičení bude probíhat 3x týdně v odpoledních hodinách v rozsahu cca 50-60 minut. V rámci projektu se děti seznámí s novým typem cvičení pod vedením kvalifikovaných odborníků z Fakulty sportovních studií MU, kde také cvičení probíhá. Cvičení bude probíhat po dobu 13 týdnů. A děti se v rámci projektů naučí, vyzkouší si a dozví se o sobě spoustu nových věcí, jako je například stanovení složení jejich těla, zjištění úrovně síly, nácvik a úprava správných pohybových vzorců a stereotypů, úroveň jejich sebepojetí.

Základní informace o projektu:

• Úvodní cvičení a vstupní měření: druhá polovina září 2021
  • Konec cvičení: polovina prosince 2021

Kde cvičení probíhá: Fakulta sportovních studií Masarykova univerzita, Kamenice 753/5, Brno

Co musí Vaše dítě splňovat, abychom jej zařadili do projektu?
- Věk 10-14 let
- BMI index nad 25 (bude stanoveno v rámci vstupního vyšetření)
- Nesmí mít žádné omezení pro sportovní aktivitu

Vzhledem k organizační a finanční náročnosti projektu prosíme o důkladné zvážení účasti. Přihlásit vaše dítě můžete na email: strasilova@mail.muni.cz nebo tel.: 603 264 298

Nabízíme: Výsledky měření s komentářem, individuální přístup při cvičení, odborné vedení a dohled na správné provedení cviků, nové zkušenosti.

Požadujeme: Zodpovědný přístup, pokud možno pravidelnou docházku na cvičení, absolvování vstupního a výstupního měření.