Centrum diagnostiky pohybu diagnostikuje vrcholové sportovce

16. 4. 2019

11. dubna Fakultu sportovních studií MU navštívila běžkyně na lyžích a vytrvalostní běžkyně Eva Nývltová-Vrabcová, aby se nechala proměřit v Diagnostickém centru fakulty. Sportovkyně navštívila laboratoř chůze, kde absolvovala vyšetření chůze, které poskytuje informace o stranové asymetrii, nejzatěžovanějších oblastech chodidla a morfologických změnách nohy. Vyšetření je prevencí možných problémů, které často ústí až v bolest chodidel.

Eva Nývltová-Vrabcová startovala jako lyžařka na třech zimních olympiádách a šesti světových šampionátech. Z letního doplňkového sportu dálkového běhu se stala její nová sportovní profese. Jako běžkyně maratonu se kvalifikovala na OH do Ria, kde skončila na 26. místě.