Hledáme účastníky do výzkumu

Se souhlasem krizového štábu a za daných bezpečnostních podmínek realizujeme výzkum, který je zaměřen na vytvoření matematického modelu sloužícího k předvídání rizika pádů u seniorů. Na základě vytvořených modelů bude možné odhadnout (předvídat) riziko pádů u seniorů, včas navrhnout cílený intervenční cvičební program nebo doporučit konzultaci s lékařem.

6. 5. 2021 Andrea Horáková

KOHO HLEDÁME?
• Osoby ve věku 65-84 let bez zdravotního omezení (takového, které by bránilo vykonávání fyzické aktivity např. nestabilní angina pectoris, operace horních a dolních končetin provedená méně jak tři měsíce před testováním, nedávné operace očí atd.).

CO VÁS BUDE ČEKAT?
• dotazníkové šetření
• vyšetření rovnováhy na plošině
• analýza složení těla (množství tukové a svalové tkáně)
• fyzické testy (vstávání ze židle po dobu 30 s, 2minutová chůze na místě, síla stisku ruky, obcházení mety, test dosahu paže)
• celková doba měření je stanovena cca na 60-70 minut

JAKÉ JSOU VÝHODY ÚČASTI?
• obdržíte protokol s výsledky jednotlivých testů
• protokoly jsou rozšířeny o normy jednotlivých testů

KDE BUDE PROBÍHAT MĚŘENÍ?
Měření proběhnou v prostorách Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně (Kamenice 753/5) v průběhu května a června.
Pokud Vás nabídka zaujala nebo máte jakékoli doplňující dotazy ohledně výzkumu, můžete se obrátit na e-mail: andreamartincova@mail.muni.cz.