Katedra SPORT navázala novou spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky

Katedra SPORT se spojila s Fotbalovou asociací České republiky (FAČR), aby podpořila výkonnost naší reprezentace do 21 let. Minulý týden, 5. června, se skupina akademiků a studentů (viz foto) z katedry vydala do Prahy, aby zhodnotila fyzickou výkonnost českých hráčů. Tím byla zahájena spolupráce, jejímž cílem je překlenout propast mezi akademickým výzkumem a reálným fotbalem.

13. 6. 2024 Ana Carolina Paludo

Bez popisku

Testování bylo intenzivní. Akademici používali špičkové vybavení Fakulty sportovních studií MU, jako je systém 1080 Sprint a špičkové silové plošiny, aby změřili sílu, výkon a pohyblivost hráčů. Tato měření jsou klíčová pro pochopení toho, jak si jednotliví hráči stojí z hlediska kondice a na kterých oblastech je třeba zapracovat.
Výsledky měření trenérům a hráčům poskytují podrobné zprávy o jejich fyzické kondici, díky nimž všichni budou přesně vědět, co je třeba udělat pro zlepšení výkonnosti a prevenci zranění.

Vzájemné sdílení znalostí a zdrojů pomáhá zvyšovat úroveň sportovní vědy a rozvoje hráčů v českém fotbale. Je to příklad toho, jak lze akademické odborné znalosti uplatnit v praxi a s dopadem.

Testování v Praze je jen začátkem spolupráce katedry SPORT a FAČR. Díky průběžnému vyhodnocování a neustálému zlepšování má toto partnerství nakročeno k tomu, aby zvýšilo laťku rozvoje hráčů a jejich výkonnosti v českém fotbale. Hráči dostanou podporu, kterou potřebují ke zlepšení své výkonnosti, zatímco univerzita a FAČR nastaví nové standardy v oblasti sportovní vědy.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info