Kateřina Kapounková hostem Dne na Moravě

MUDr. Kateřina Kapounková, Ph.D. je vedoucí Katedry podpory zdraví na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Ve své vědecko-výzkumné činnosti se zabývá různými vlivy na fyzický, sportovní či vytrvalostní výkon či regeneraci u různých zkoumaných skupin lidí (např. sportovců, hematoonkologických pacientů, žáků taneční konzervatoře).

12. 2. 2021

Začátkem února byla MUDr. Kateřina Kapounková, Ph.D. hostem pořadu Den na Moravě Českého rozhlasu. Hlavním tématem rozhovoru byl pohyb a jeho důležitost v lidském životě. "Tělo si od nás žádá pohyb, a to nejen kvůli kráse a neukládání tuků, ale i kvůli stresu," říká doktorka Kapounková. "Pohyb je svázán s historií živočišného druhu Homo Sapiens a tato genetická informace nám zůstala v našem genomu. Nedostatek pohybu má velké důsledky na naše zdraví."

Denní činnosti jako je například práce na zahradě a práce v domácnosti nám díky moderním technologiím ke zvyšování kondice již nestačí. Je nutné se pravidelně a cíleně hýbat, a to i v seniorském věku.

Jak často se hýbat, jaký druh cvičení zvolit přiměřeně věku, jak cvičit v seniorském věku, to vše zjistíte v rozhovoru s Jiřího Kokmotose z Českého rozhlasu s doktorkou Kapounkovou.

Foto: zdroj Český rozhlas

Záznam rozhovoru