Korona-Erasmus na FSpS: Navzdory online výuce pořád stojí za to

V podzimním semestru přijelo na FSpS 25 výměnných studentů a studentek ze zahraničí. Většina z nich se rozhodla zůstat v Brně i přes přísná omezení a online výuku. Svoji zkušenost s netradičním studiem na FSpS popisuje Inês Monteiro z Portugalska.

11. 1. 2021

Jeden z hlavních důvodů, proč jsem vždycky chtěla na Erasmus, bylo potkat lidi z celého světa, a jsem moc ráda, že se mi to teď podařilo i vzhledem k současné světové situaci.
Zatím jsem potkala studenty z 21 zemí včetně Brazílie, Indonésie, Itálie, Iráku, Chile, Rakouska a řady dalších. Spoustu z nic jsem poznala díky jazykovým kurzům, které pořádá studentský klub Erasmus Student Network. Zapsala jsem se na online lekce francouzštiny a indonéštiny a je to velmi zajímavé. Před zavedením přísných opatření jsme také pořádali společné večeře se zahraničními studenty, kde jsme díky různým jídlům mohli nahlédnout do zvyků a tradicí jednotlivých zemí.

Online výuka není jednoduchá, ale naši učitelé nás podporují a snaží se, abychom zůstávali pořád aktivní, a tak nám dávají praktické úkoly, třeba jít se proběhnout ven, projít se okolo města nebo vyrazit někam za do přírody. Sama se snažím hodně sportovat hlavně venku a občas si jdu zaběhat i se zahraničními studenty.
První měsíce mého Erasmu utekly velmi rychle a jsem šťastná, že jsem si vyzkoušela, jaké to je vyjít ze své komfortní zóny a zkusit si žít v jiné zemi, s odlišným jazykem i měnou. Naučila jsem se spoustu nových věcí a potkala lidi ze všech koutů světa a nemůžu se dočkat, až je pojedu navštívit do jejich rodných zemí, jakmile to bude možné.

Foto: Archiv zahraničních studentů

Přečtěte si celý článek a podzimní zážitky zahraničních studentů a studentek z jiných Fakult:

Erasmus na Muni v době pandemie