Kurz sebeobrany pro osoby slabozraké a nevidomé říjen 2019

25. 10. 2019

V sobotu 19. října 2019 proběhl pod záštitou Katedry gymnastiky a úpolů FSpS a ve spolupráci se střediskem Teiresiás Kurz sebeobrany pro osoby slabozraké a nevidomé. Kurz se konal opět v úpolové tělocvičně v Brně, Komárově. V teoretické části byli účastníci z řad studentů Masarykovy univerzity a široké veřejnosti seznámeni mimo jiné s problematikou sebeobrany, prevencí kriminality a komunikační strategií při jednání se svým okolím.

V praktické části se rozvíjely koordinační schopnosti pomocí balančních pomůcek. Poté se intenzivně nacvičovalo použití základních technických prostředků sebeobrany vhodných pro osoby se zrakovým postižením. Všichni účastníci z řad nevidomých si mohli na závěr kurzu ověřit svoje nově nabyté dovednosti při modelové situaci, kdy museli řešit konfliktní situaci s útočníkem. Jako asistenti opět při výuce spolupracovali studenti z Fakulty sportovních studií ze studijního oboru Speciální edukace bezpečnostních složek.

Další kurz je naplánován na 16. prosince 2019.

Kontakty pro zájemce o kurz:

Mgr. Alena Skotáková, Ph.D. – skotakova@fsps.muni.cz

Bc. Martin Zobač – 445027@mail.muni.cz