Obor SEBS a ASEBS opět v akci

Obor SEBS a ASEBS opět v akci

23. 9. 2019

Pedagog PhDr. Martin Bugala, Ph.D. z  Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity, Katedry gymnastiky a úpolů, byl pozván členy Pohotovostního oddělení Vojenské policie ke společnému výcviku donucovacích prostředků.

Pohotovostní oddělení je zásahovou jednotkou Vojenské policie, které zajišťuje a realizuje speciální operace doma i v zahraničí.

„Opět se nám podařilo realizovat společný výcvik, který napomáhá k rozvoji oborů Speciální edukace bezpečnostních složek (SEBS) a Aplikované sportovní edukace bezpečnostních složek (ASEBS),“ popsal Martin Bugala.

Takové typy kooperace si pedagogové z Katedry gymnastiky a úpolů pochvalují, jelikož mohou stále rozvíjet nejen obor, ale také jejich kompetence k výuce úpolů a sebeobrany.