Pohyb pro všechny aneb Den dětí aktivně

Pohyb pro všechny, to je akce, která se konala ve středu 1. 6. na FSpS. Dopolední program byl určen pro základní školy. Za sportem dorazilo na naši fakultu přes 250 žáků a žákyň z brněnských i mimobrněnských škol. Odpolední program patřil veřejnosti a vyvrcholil startem Cyklojízdy svobody, pohybu a přátelství. Podívejte se na fotografie, jak se celá akce povedla! 

3. 6. 2022

Bez popisku

Žáci a žákyně z celkem 13 tříd základních škol mohli po celé dopoledne navštívit lekce sebeobrany, street dance, žonglování či kondičního cvičení. V hale míčových sportů byly k dispozici pingpongové stoly a badmintonové kurty. Před fakultou se děti zapotily při hře florbalu či výuce běhu, někteří zvolily klidnější aktivitu, pétanque. Spolek mediků IFMSA měl připraven kurz první pomoci. Navštívil nás i parahokejista Dávid Korman s fyzioterapeutkou Zuzanou Kršákovou, kteří se zúčastnili ZOH v Pekingu. Neobvyklou atrakcí byly Cyklokuriozity, ale i tandemová kola či handbiky. Díky AVOY MU si žáci a žákyně vyzkoušeli, jaké to je hrát fotbal poslepu. 

Od 13 hodin byl program otevřený veřejnosti. V hale míčových sportů si mohli návštěvníci vyzkoušet hru badmintonu, stolního tenisu a sportovní střelby z vozíku. Nejen pro rodiče dětí s poruchami autistického spektra připravila dr. Tereza Možná workshop o pohybu. Univerzální tělocvična se proměnila v hernu s nejrůznějšími pohybovými pomůckami pro děti. V 17 hodin se na jízdu napříč ČR vydal na handbiku Petr Stiller za doprovodu dalších cyklistů. Stále ho můžete na kousek cesty doprovodit! Vystoupila i taneční skupina Xside Dancers. Celý program moderoval Tonda Kala z Rádia Krokodýl.

Součástí akce bylo i vyhlášení vítězů fotosoutěže Pohyb pro všechny. Na prvním místě se umístil Jan Russňák, stříbrnou příčku obsadil Tomáš Svoboda a bronzovou cenu si odnesla Andrea Zelinková. Výstava je k vidění po celý červen v patře u pohárů.

Bez popisku
Bez popisku
Bez popisku

Partneři akce


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info