Studium ergonomie napříč státy

Na podzim 2021 otevíráme nový předmět Ergonomics and its Anatomical Basis. Na přípravě předmětu i výuce se podílí naše vyučující Marta Gimunová a kolegyně ze španělské University of A Coruña - Thaus Pousada García. Předmět bude vyučován jen online a propojí studenty z Brna a ze španělské univerzity.

9. 9. 2021

Předmět se zabývá ergonomií ve veřejném prostoru a jejím legislativním ukotvením v různých zemích. Úkolem studentů bude srovnat důležitost ergonomie v jejich studijních oborech, srovnat své prostředí z ergonomického pohledu, nebo porovnat, jak se liší různé antropometrické normy a zákony týkající se ergonomie práce.
Výuka bude probíhat v angličtině. Kromě dvou povinných webinářů budou studenti vypracovávat zadané úkoly v mezinárodních skupinách. Termíny výuky jsou stanoveny na:

• 29. září od 10:30 do 11:30 CET
  • 22. prosince od 16:00 do 17:00 CET

Studenti a studentky všech oborů, neváhejte si tento předmět zaregistrovat a požádat o výjimku k zápisu. Kromě praktického studia ergonomie z jiné perspektivy je tento předmět příležitostí pro zlepšení angličtiny a získání zahraniční zkušenosti z domova – tedy takovým virtuálním mini Erasmem.