V Brně sportovaly stovky dětí ze zahraničí

Youth Sports Festival, největší událost svého druhu ve střední Evropě, proběhl poprvé v Česku od 6. do 9. dubna 2023. Dohromady se sešlo na 600 dětí z 10 zemí (Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Německo, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Velká Británie).

25. 4. 2023 Adam Kyselica

Turnaj probíhal ve fotbale a basketbalu za velkého příspěvku MUNI, kdy se o organizaci staralo 9 lidí (studenti a absolventi FSpS) + 25 dobrovolníků (z toho 18 z FSpS) + fotbaloví a basketbaloví rozhodčí, kteří také měli velmi silné zastoupení z fakulty. Akce probíhala ve 3 dnech celkem na 13 sportovištích v průběhu velikonočních prázdnin. V létě bude v termínu 6. - 12. 7. dále probíhat větší turnaj, ke kterému se přidá také házená, aktuálně je přihlášeno více než 1000 sportovců ze 20 zemí světa (Afrika, Asie, jižní i severní Amerika, Evropa).