• informace o stránce ...
  • Poslední aktualizace:
    26. 2. 2014 - 9:50
  • Garant obsahu:
    Iva Kašíková
  • Vytvořeno:
    21. 1. 2014 - 9:42
  • Stránka číslo: 468

2.ročník mezinárodního žonglérského festivalu BJC na FSpS

Pošli holuba

17. - 19.1.2014 se v prostorách Fakulty sportovních studií konal již druhý ročník Mezinárodního žonglérského setkání Brno Juggling Convention. Hlavní organizátorce Dáše Trávníkové z FSpS/Divadla KUFR a organizačnímu týmu absolventů a studentů FSpS se podařilo navázat na úspěšný první ročník - do Brna se sjelo na 80 žonglérů, akrobatů a jednokolkařů z 9 zemí světa.

Po tři dny zdokonalovali účastníci BJC 2014 své umění, společně trénovali a učili se novým dovednostem pod vedením pozvaných lektorů i v rámci spontánních workshopů.

Brno Juggling Convention 2014 opět vyvrcholila mezinárodní galashow, tentokrát s názvem „TALK SHOW CIRCUS“, která do kulturního centra Stadec na Kounicově ulici přilákala kromě účastníků festivalu 160 brněnských diváků.

Na galashow se představilo např. akrobatické duo Daemen, akrobacie na visuté hrazdě v podání Cirkusu Mlejn a s největším ohlasem se setkal německý žonglér a klaun Matthias Romir.

Na základě novinových ohlasů i zpětné vazby účastníků festivalu a diváků galashow byl festival hodnocen velmi pozitivně a věříme, že přispěl k prezentaci Fakulty sportovních studií jako instituce s velmi širokým záběrem aktivit…

Fotografie z festivalu