25. 10. 2016 - 10:06
    25. 10. 2016 - 9:59

Petr Koukal s Jiřím Kastnerem přednášeli studentům

Ve čtvrtek 20. října se na Fakultě sportovních studií uskutečnila společná přednáška Petra Koukala a Jiřího Kastnera na téma Emoce vrcholových sportovců a manažerů, která byla zakončena autogramiádou knihy Petra Koukala. Studenti s přednášejícími živě diskutovali a nadšeně poslouchali životní příběh slavného badmintonisty.

Přednáška se konala v rámci předmětu Jiřího Kastnera Psychologie koučování pro manažery. Jiří Kastner je osobní kouč a mentální trenér vrcholových sportovců a manažerů s pověstí nejpřísnějšího trenéra psychiky a emocí. V oboru pracuje od roku 1999, založil Centrum sportovní psychologie a vytvořil metodiku Inner Power Training. Jeho hostem byl ve čtvrtek Petr Koukal, trojnásobný olympijský reprezentant, nejlepší český badmintonista, osminásobný mistr ČR. V roce 2010 mu byla diagnostikována rakovina varlete, následně založil nadační fond STK pro chlapy, který se snaží o osvětu tohoto onemocnění. Od května 2016 je ženatý se světovou biatlonovou jedničkou Gabrielovou Soukalovou. Nedávno oficiálně ukončil sportovní kariéru a vydal knihu s názvem Jsem.