• informace o stránce ...
  • Poslední aktualizace:
    19. 2. 2016 - 14:11
  • Garant obsahu:
    Iva Kašíková
  • Vytvořeno:
    19. 2. 2016 - 14:05
  • Stránka číslo: 781

Brno Juggling Convention 2016

Tisková zpráva Brno Juggling Convention 2016

12. - 14.2.2016 se v prostorách Fakulty sportovních studií konal již třetí ročník mezinárodního žonglérského setkání Brno Juggling Convention . Hlavní organizátorce Dáše Heiland Trávníkové z FSpS/Divadla KUFR a organizačnímu týmu přátel, absolventů a studentů MAN FSpS se podařilo překonat předchozí ročníky a do Brna se tentokráte sjelo přes 200 žonglérů, akrobatů a vyznavačů dalších novocirkusových disciplín z více než 10 zemí světa (ČR, Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, Kazachstán, USA, Švédsko, Francie...)

Po tři dny zdokonalovali účastníci BJC 2016 své umění, společně trénovali a učili se novým dovednostem pod vedením pozvaných lektorů v 15 workshopech i v rámci spontánních workshopů, které nabídli sami účastníci přímo na místě.

Brno Juggling Convention 2016 opět vyvrcholila mezinárodní galashow, která do kulturního centra Stadec na Kounicově ulici v sobotu 13.2. přilákala kromě účastníků festivalu přes 100 brněnských diváků. Hlavními hvězdami letošní galashow byli žonglérská legenda Jay Gilligan (USA/SWE) a francouzský diabolista Guillaume Karpowicz. Kromě nich mohli diváci vidět např. akrobatické výstupy v podání Simplyacro a Cirkusu TeTy z Prahy či polského dua Maszy a Artura. Večerem provázel brněnský komik a klaun Filip Teller s Adélou Kratochvílovou a Dášou Heiland Trávníkovou z Divadla KUFR.

Novinkou letošního ročníku Brno Juggling Convention byla tzv. Fight Night, což je turnaj ve speciální žonglérské disciplíně s kužely, v českém prostředí známé jako "kombat", při níž jde o to srazit žonlujícímu soupeři jednu či více kuželek a udržet při tom ve vzduchu ty své. Vítězem fight night se ve velké konkurenci českých i zahraničních žonglérů stal Artur Perskawiec z Polska. (Video z fight night zde: https://www.facebook.com/BrnoJugglingConvention/videos)

Setkání Brno Juggling Convention 2016 uzavřely v neděli 14.2. Valentýnské žonglérské hry o zajímavé ceny.

Na základě  ohlasů médií i zpětné vazby účastníků BJC 2016 a diváků galashow byl festival hodnocen opět velmi pozitivně a věříme, že přispěl k prezentaci Fakulty sportovních studií jako instituce s velmi širokým záběrem aktivit…

Fotogalerie BJC 2016: https://www.facebook.com/BrnoJugglingConvention/

WEB BJC 2016: http://www.brnojugglingconvention.cz

Dagmar Heiland Trávníková
FSpS