2. 12. 2019 - 10:46
    18. 11. 2019 - 10:38

Účast FSpS na veletrhu SPORT LIFE

Fakulta sportovních studií se opět po roce zúčastnila veletrhu SPORT LIFE, a to v termínu od 8-10. listopadu, v pavilonu Z. Svou účastí potvrdila své strategické záměry, propagovat sport, sportovní aktivity a vědu směrem k široké veřejnosti. Mimo propagaci uvedených oblastí, studentky a studenti informovali o studijních programech a celoživotním vzdělávání na fakultě. Rovněž byl představen nový koncept laboratoří, které jsou sdruženy a otevřeny veřejnosti pod názvem Laboratoře sportovní diagnostiky. Široká veřejnost má možnost se zde nechat otestovat a proměřit.

Aktivity na stánku, které bylo možnost vyzkoušet anebo se v nich nechat otestovat:

• proměření klenby nohy na Podocamu – souvislost síly prstů na noze se stavem klenby nohy,
  • ruční dynamometrie: porovnání mezi dominantní a nedominantní rukou,
  • pohyb v zátěžové vestě,
  • určení výživových hodnot potravin,
  • test zdatnosti,
  • In-body – měření stavby těla na základě vícefrekvenční bioelektrické impedanční analýzy,
  • aktivity na sportovních vozících pro handicapované sportovce.

Všechny dny bylo možno si zastřílet na biatlonové střelnici, tato aktivita lákala malé i starší návštěvníky veletrhu na stánek fakulty.