Zatancuj si Hip Hop

Hip Hop je kombinace několika tanečních stylů, které se tančí na hiphopovou hudbu. První zmínky datujeme v osmdesátých letech minulého století, vývoj tohoto stylu kopíruje vývoj mnoha dřívějších černošských tanců, např. afro dance, step, lindy hop, rocking, atd. Zároveň je zde ale velmi důležitý i vliv přímých předchůdců Hip Hopu, což jsou funkové styly (tzv. funk styles) a B-boying.

Nejznámější tanečník, kterého si lze s rozvojem Hip Hopu spojit, je Buddha Stretch. Ten je považován za vůbec prvního hiphopového choreografa a jeho práci dnes znáte např. díky videoklipům od Willa Smithe (Men In Black), Michaela Jacksona (Remember The Time) a mnoha dalších.

Základem tohoto tanečního stylu je ale improvizace, kdy tanečník spontánně reaguje na hudbu, která zrovna hraje. Proto se nejen v USA velmi často setkáte s označením Freestyle Dance nebo Hip Hop Freestyle.

Z časového hlediska můžeme tento tanec rozdělit do třech skupin. Old School (80. léta), Middle School (90. léta, v této době vznikl taneční styl Hype - New Jack) a New School / New (York) Style (cca rok 2000 a dále).

Tuto sestavu si můžete také zatancovat na hudbu:

Autor textů: David Zapletal www.331.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info