Race for the Cure

Race for the Cure® je největší evropskou sportovní událostí zaměřenou na podporu ženského zdraví. Pomáhá organizacím a nemocnicím bojujícím s rakovinou prsu shromažďovat finanční prostředky a zvyšovat povědomí o této nemoci. Protože každý rok je v Evropě diagnostikováno 500 000 nových případů nádorů prsu a 130 000 pacientek s touto diagnózou ročně umírá, jsou tyto fondy životně důležité. Teď více než kdy jindy.

V roce 2020 organizace Think Pink Europe připravovala rekordních 30 závodů – Races for the Cure pro 300 000 účastníků ve 22 evropských zemích. Díky pandemii COVID-19 se tyto velké sportovní události zrušily. Koronavirová krize tak posunula akci na další úroveň: zveme Vás, abyste se zapojili do digitálního Race for the Cure® .

Po registraci do týmu si vyberte, zda vyrazíte na 3 km pochod nebo 5 km běh. Můžete jít kamkoliv, kam Vás Vaše nohy ponesou, mějte ale na mysli aktuálně platné hygienické COVID-19 doporučení. Můžete dokonce běhat v interiéru na běžícím pásu nebo v posilovně, hlavní je se k nám a k celé Evropě připojit během posledního zářijového víkendu. Kdykoliv můžete do svého týmu přidat další lidi nebo pozvat své známe, aby přímo finančně podpořili Váš tým.

Fakulta sportovních studií a Masarykův onkologický ústav spojily své síly a založily společný tým. Zapojte se i Vy a staňte se členy týmu!

 

Jak se zapojit do týmu MOÚ a FSpS a zúčastnit se Race for the Cure®?

  • Byl zaregistrován tým s názvem Masarykův onkologický ústav (MOÚ) a Fakulta sportovních studií (FSpS). Tým je viditelný na stránkách v seznamu týmů, viz stránka týmu MOÚ a FSpS.
  • Můžete se zapojit do týmu, stačí nám poslat na mail na info@fsps.muni.cz  Vaše jméno, mailovou adresu a v předmětu mailu uveďte "Chci do týmu MOÚ a FSpS".  Zaregistrujeme Vás, každému členovi týmu  vygenerujeme startovní číslo, které Vám pošleme. Zaregistrovaný člen týmu si může na FSpS vyzvednout čelenku a vytiskne si přidělené startovací číslo.
  • V termínu závodu 25.–27.9. 3 km absolvujete pochod nebo 5 km běh na podporu pacientek s rakovinou prsu v celé Evropě.  Vyfoťte se s vytištěným startovacím číslem a čelenkou FSpS během sportovní aktivity a pošlete nám svoji fotku na mail info@fsps.muni.cz. Vaši fotku budeme sdílet na stránce týmu.
  •  Tým můžete také podpořit finančně a poslat peníze, které jsou určeny Alianci žen s rakovinou prsu.
  •  Jako člen týmu můžete také svou aktivitou na sociálních sítích oslovit kolegy, přátele, kohokoliv, aby se přidal k týmu MOÚ a FSpS. 

 

Pojďte se připojit k našemu týmu a pomozte vytvořit chůzí nebo během růžovou invazi na sociálních sítích!

 

Sdílení události