Centrum univerzitního sportu

telefon: 549 49 2055

Webové stránky pracoviště

Profil katedry

Centrum univerzitního sportu je jednou z kateder fakulty sportovních studií. Zajišťuje výuku všeobecné tělesné výchovy pro všechny studenty denního studia na Masarykově univerzitě, s výjimkou kmenových studentů fakulty sportovních studií. Cílem Centra je podporovat zdravý životní styl a správné pohybové návyky univerzitních studentů a současně jim poskytnout podporu při osvojování nových dovedností a při jejich dalším rozvoji v různých sportovních odvětvích. Současní studenti Masarykovy univerzity mají povinnost získat v průběhu svého bakalářského studia dva zápočty z tělesné výchovy. Tomu slouží nabídka kurzů Centra univerzitního sportu. Je postavena tak, aby každý našel kurz, který mu bude vyhovovat. Studenti mohou vybírat z více než 80 druhů sportovních aktivit podle svých zájmů a výkonnosti – v nabídce najdou například zimní výcvikové kurzy sjezdového lyžování či letní vysokohorskou turistiku. Své zápočty mohou získat účastí na pravidelné semestrální výuce v mnoha sportovních odvětvích.

Publikace

Počet publikací: 2