128 Laboratoř fyzioterapie

Ceník

Kineziologický rozbor 200 Kč
Kinezioterapie 200 Kč

Ambulance fyzioterapie je vybavena širokou škálou přístrojového vybavení, které slouží jako podpůrný prostředek léčby funkčních i strukturálních poruch pohybového aparátu.

V ambulanci pracujeme s těmito prostředky fyzikální terapie:

Kardioline COMBI400 a 400V

Popis přístroje:

kombinovaný přístroj pro elektroterapii, ultrazvukovou a laserovou terapii včetně vakuové jednotky. V rámci elektroterapie aplikujeme tyto proudy: stejnosměrný, diadynamický, TENS, NMES, interferenční (2 a 4 pólová interference, dipólový vektor, koplanární a izoplanární vektorové pole), diagnostické programy, iontoforéza, CC, CV, mikroproudy, HVT (vysokonapěťová terapie).

Doporučení před aplikací (průběh aplikace):

Před aplikací budete vyzvání k odložení šperků, pokud se nacházejí v místě ošetření. V případě laseru musí být kožní povrch odmaštěný a čistý.

• tetování
  • kožní defekty, záněty kůže
  • kovové předměty v proudové dráze
  • porucha citlivosti

Časová náročnost:

Doba aplikace jednotlivých procedur je individuální, ale pohybuje se zhruba v tomto rozmezí pro:

Elektroterapii: 8 min – 60 min

Ultrasonoterapii: 3 min – 10 min

Laser terapii: 3 min – 15 min

Tato doba je v rámci elektroterapie a ultrasonoterapie prodloužena minimálně o stejně dlouho dobu pro relaxaci.

CryoMaster® ICE-CT

Popis přístroje:

Jedná se o negativní lokální termoterapii. Terapie spočívá v aplikaci stlačeného vzduchu s biofeedbackem a kontrolou teploty pokožky s předprogramovanými diagnózami – 1000l/min. Biofeedback systém slouží k zachování konstantní teploty na povrchu léčené zóny, kdy si systém automaticky nastavuje parametry toku vzduchu. Přístroj generuje studený vzduch do -32°C. Vzduch je aplikován izolovanou vzduchovou trubicí, která je zakončena rozlišnými aplikátory.

Léčebné účinky kryoterapie:

• ustoupení zánětu
  • odstranění akutní poúrazové bolesti
  • zmenšení poúrazových a pooperačních otoků a zlepšení pohybového systému

Indikace a použití:

• sportovní medicína
  • traumatologie
  • při vymknutí či svalovém napětí (akutní)
  • Burzitida
  • tendinitida (zánět šlach)

Kontraindikace jednotlivých procedur:

• arteriální poruchy prokrvení ( ICHDKK, Raynaudův sy)
  • chladová alergie, poruchy citlivosti
  • chladová hemoglobinurie

Časová náročnost:

Doba aplikace se líší podle účnku terapie a stavu ošetřované tkáně. Doba ošetření se pohybuje zhruba od 3 min – 15 min.

LASER BTL 5110

Popis přístroje:

BTL 5110 nabízí to nejlepší z oblasti nízkoenergetické laserové terapie. Součástí přístroje je infračervená sonda nebo kombinovaná laserová sprcha využívaná dle účiniku terapie a velikosti ošetřované plochy.

Doporučení před aplikací (průběh aplikace):

Před aplikací musí být kůže čistá a odmaštěná.

• epilepsie
  • nádorová onemocnění
  • postižení štítné žl. Nadledvin
  • gravidita
  • trombophlebitida
  • febrilní stavy

3 min – 15 min

Magnetoterapie BTL

Popis přístroje:

Moderní terapie s prokázanými analgetickými, protizánětlivými a léčbu urychlujícími (biostimulačními) účinky. Kombinace pulzního a statického magnetického pole s nastavitelným poměrem. Součástí přístroje jsou výkonné selenoidové a ploché aplikátory pro magnetoterapii s unikátní technologií FMF™ (Focused Magnetic Field - cílené magnetické pole).

• gravidita
  • kardiostimulátor
  • hyperfunkce stítné žlázy
  • hyperfunkce nadledvin