Cunningham-Faulknerův test

Charakteristika

Tento zátěžový test hodnotí anaerobní zdatnost sportovce. Je prováděn na běhátku a je vhodný pro sportovce, jejichž výkony trvají od několika sekund do přibližně 5 minut. Například běžci na krátké a střední tratě, fotbalisté apod.

Obsah měření

  • Antropometrické vyšetření (hmotnost, výška)
  • Zátěžový test
  • Analýza výsledků

Cunningham-Faulknerův test

Test hodnotí anaerobní schopnosti sportovce. Hodnocené parametry jsou čas do vyčerpání, max laktát. Běhátko udržuje sklon 20 % a rychlost 16 km/h. Cílem je běžet co nejdelší možnou dobu.

Průběh testu

Po příchodu budete změřeni a zváženi pro správné nastavení testu. Následně se přibližně 5 minut zahřejete na běhátku při nízké rychlosti. Po zahřátí navazuje samotný test. Tento test trvá 30-90 sekund, kdy běhátko udržuje konstantní rychlost a sklon a Vaším úkolem je běžet co nejdelší možnou dobu. Po zátěži následuje „cooldown“ fáze a zklidnění organismu. Ve 3. minutě od skončení zátěže se odebírá laktát z ušního lalůčku nebo bříška prstu z kapičky kapilární krve. Po skončení testu následuje analýza a konzultace výsledků.

Jak se chovat před testem

Na test byste měli přijít zdraví a odpočatí. Nedoporučujeme absolvovat náročnou fyzickou zátěž alespoň 24 hodin před testem. Na samotný test by sportovec neměl přicházet dehydrovaný a na lačno. Příjem tekutin a stravy by ale měl být v dostatečném odstupu od testu (2-3 hodiny). Na testování si přineste s sebou vhodné sportovní oblečení, ručník, pití a drobnou svačinu.

Cena

700 Kč

Rezervace

Rezervace termínu diagnostiky je možná prostřednictvím emailu grun@mail.muni.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info