Pohybové skladby 2019 aneb Tanči Gdyž Můžeš

6. 5. 2019

Studenti 2. semestru navazujícího magisterského studia Učitelství tělesné výchovy pro základní a střední školy, směr sportovní edukace,  připravili v rámci předmětu Aktuální formy gymnastiky a tance pod vedením dr. Skotákové každoroční soutěž Pohybových skladeb, kde prezentovali svoje organizační a rozhodcovské dovednosti. Celá akce proběhla 29. dubna v hale míčových sportů na Fakultě sportovních studií, v univerzitním kampusu Brno-Bohunice. Soutěže se zúčastnilo 10 týmů z 1. ročníku bc. studia ASAK. Soutěžící měli účast v závodu povinnou ke splnění zápočtu v předmětu Gymnastická příprava.

U příležitosti akce Pohybové skladby proběhl i workshop Moderní gymnastika osob s mentálním postižením, kde naši studenti získávali praktické zkušenosti při sportovních aktivitách a práci s lidmi s mentálním postižením. Děkujeme lektorce Zdence Synovcové a Pavlu Stejskalovi, kteří přijeli s gymnastkami. Paní Synovcové rovněž děkujeme za sdílení svých osobních zkušeností v rámci semináře i pro Special Olympics.

Na akci panovala skvělá atmosféra, radost z pohybu a fandící publikum včetně pana děkana.  V rámci doprovodných aktivit děkujeme gymnastkám s mentálním postižením a našim seniorům, kteří s fakultou spolupracují na různých projektech, za jejich pohybové vystoupení! Poděkování patří i partnerovi akce Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Peníze, které organizátoři získali, budou použity k úhradě sportovních potřeb pro gymnastky s mentálním postižením.

Blahopřejeme týmům, které se umístily na předních místech. Všem ostatním děkujeme za účast a organizaci!

Pohodovou atmosféru zachycuje i video studentské MUNI TV.