Studenti FSpS reprezentovali v soutěži ve vzpírání v Polsku

26. 9. 2018

20.-23. 9. 2018 se konalo FISU World University Championships Biala Podlaska. V závodě mužů startovalo 58 závodníků z 19 států. V závodě žen startovalo 77 závodnic z 24 států. Akademické soutěže ve vzpírání se zúčastnili také tři studenti Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity.

Kristýna Svobodová soutěžila v hmotnostní kategorii do 58 kg, kde se umístila na celkovém desátém místě s výkonem 61 kg v trhu a 74 kg v nadhozu.

V hmotnostní kategorii do 69 kg startovala Simona Hertlová, vybojovala stříbrnou medaili v trhu výkonem 89 kg. V nadhozu obsadila s výkonem 102 kg šestou pozici a celkově se umístila na pátém místě.

Jan Hanáček závodil v hmotnostní kategorii do 105 kg a výkony 137 kg v trhu a 170 kg v nadhozu vybojoval celkové sedmé místo.

Všem studentům gratulujeme ke sportovním úspěchům!