Výzkumníci z Polytechnického institutu v Santarému navštívili naši fakultu

23. 4. 2024 Ana Carolina Paludo

Tento měsíc se na katedře sportovního výkonu a diagnostiky uskutečnilo plodné setkání s váženými kolegy z Polytechnického institutu v portugalském Santarému. Během naší diskuse se s námi Eduardo Teixeira, Mauro Miguel a Vitor Padinha podělili o učební plán, který je v jejich instituci nabízen postgraduálním studenům trenérství fotbalu.

Kromě zkoumání pedagogických strategií se na setkání diskutovalo o vědeckých tématech v oblasti sportovních věd, zejména se zaměřením na společné zájmy v oblasti metodik fotbalového trenérství a optimalizace výkonu. Vzhledem k tomu, že naše katedra v současné době klade důraz na fotbalový výzkum, posloužilo setkání jako potenciální projekt spolupráce mezi námi a portugalskými kolegy.

Pokud máte zájem o stáž na Polytechnickém institutu v Santarému a zajímáte se o fotbal, kontaktujte vedoucí výzkumného programu na katedře SPORT Anu Carolinu Paludo ohledně možností spolupráce.