BEZPEČNĚ A HRAVĚ NA IN-LINE BRUSLÍCH

ÚVODNÍ SLOVO

Inline bruslení je moderním sportem, který zažívá v posledních letech velký boom. Snad každý si jízdu na kolečkových bruslích vyzkoušel. Odborné studie dokazují, že bruslení je stejně přínosné jako jízda na kole či běh. Energetické výdaje těchto sportů jsou naprosto srovnatelné.

Inline bruslení má ale ve srovnání s během jednu velikou výhodu: až o 50 % snižuje nepříznivé dopady na klouby. Bruslení je tak mnohem méně škodlivé na klouby než jiné, více dopadové běžecké sporty.

Hlavní ale je, že bruslení je prostě zábava, u které se budou bavit všichni žáci druhého stupně základních škol nebo studenti středních škol. Stačí jen pár základních instrukcí o technice, bezpečnosti a první pomoci a v krátkém čase se naučí bruslit opravdu každý. (HORNY, M. 2010)

 


PaedDr. Petr Starec, Ph.D. (garant materiálu Bezpečně a hravě na in-line bruslích), starec@fsps.muni.cz
Na hřišti i na vodě být s dětmi vždy v pohodě |
Fakulta sportovních studií |
Masarykova univerzita |
Logo Fakulty sportovních studií
| Copyright © 2011, Fakulta sportovních studií
| Počítadlo návštěv: 69412 návštěvníků od 27. 11. 2011 (z toho 1212 z FSpS).
| © Code: Jiří Krejčí, Petr Zaoral; Design: V.Kotarová, M.Blažová
Creative Commons License BEZPEČNĚ A HRAVĚ NA IN-LINE BRUSLÍCH by PaedDr. Petr Starec, Ph.D., Mgr. Renata Vychodilová, Mgr. Tomáš Vespalec, Mgr. Zdeňka Kubíková, Ph.D., Mgr. Martina Bernaciková, Ph.D., Mgr. Miriam Kalichová, Ph.D., PhDr. Bc. Zdenko Reguli, Ph.D., PhDr. Michal Vít is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Based on a work at http://www.fsps.muni.cz/sdetmivpohode/kurzy/inline/.
Investice do vzdělávání