I akademici využívají programu Erasmus+

Dlouhodobě se snažíme navazovat a upevňovat vztahy se zahraničními institucemi a osobnostmi. I kvůli tomu podporujeme nejen naše studenty, ale i akademické a neakademické zaměstnance ve výjezdech do cizích zemí. Jedním z programů, skrze něž je možné vycestovat, je právě Erasmus+, jehož nabídky využil dr. Dominik Bokůvka, odborný asistent na katedře sportovního výkonu a diagnostiky, který vycestoval na výukovou mobilitu do portugalského Santarému.

8. 2. 2024

„S radostí sdílím své zážitky z nedávného pobytu v Portugalsku, kde jsem měl jedinečnou příležitost podílet se na výukové mobilitě na sportovně zaměřené fakultě. Jednalo se o instituci, se kterou má FSpS MU smlouvu o spolupráci v rámci programu Erasmus+, a kam často vyjíždí jak akademici, tak i studenti naší fakulty – univerzitu Politécnico de Santarém. Její sportovní fakulta Escola Superior de Desporto de Rio Maior sídlí právě v malém městečku, které má fakulta přímo v názvu. Během svého pobytu jsem se zapojil do výuky několika předmětů. Nejprve jsem navštívil hodiny surfingu a skateboardingu, které jsou zároveň blízké i vzdálené snowboardingu, který vyučuji na naší fakultě. Také jsem se podílel na výuce fotbalu pro bakaláře i Erasmus studenty a předmětu „Development of Physical Skills“, kde studenti navazujícího studijního programu trenérství prezentovali vědecké studie ze svých trenérských praxí. Jedním z vrcholů mého pobytu byla také návštěva domácího fotbalového utkání Sportingu Lisabon, což mi poskytlo autentický pohled na vášeň a kulturu spojenou s portugalským fotbalem. V rámci spolupráce s institucí jsem navázal hned několik kontaktů. Jedním z nich je Eduardo Teixeira, který vyučuje výše zmíněný magisterský předmět, a zároveň je trenérem A týmu žen G.D. Estoril Praia. Tato spolupráce otevírá naší fakultě nové možnosti pro budoucí výměny a sdílení know-how v oblasti sportovního tréninku. Během mého pobytu jsme také nakousli otázku mobility zahraničních kolegů z oblasti fotbalu směrem k nám na FSpS MU. Ta by měla proběhnout v dubnu, a je tedy možné, že někteří ze studentů budou mít možnost potkat naše zahraniční kolegy osobně v rámci výuky fotbalu.“

Mgr. Dominik Bokůvka, Ph.D.