Ve středu 24. 1. se konalo Setkání oborových didaktiků.

Jelikož v posledních letech probíhají ve školství velké změny, musíme na ně reagovat inovacemi i ve výuce tělesné výchovy, učit studenty získávat pedagogické kompetence novými způsoby, metodami a učit je probouzet v žácích lásku k pohybu, který musí být součásti jejich zdravého životního stylu.

31. 1. 2024 Alena Skotáková

V dopoledním programu Setkání vystoupili řečnící z řad vedení fakulty, akademici podílející se na výuce a také lidé z praxe. Témata se točila okolo organizací pedagogických praxí, kompetencí učitelů, revizí RVP a také možností jak financovat inovaci předmětů. Diskuse, glosy a komentáře účastníků se ubíraly zajímavým směrem, ukázalo se, že témat které je třeba probrat, je mnoho.

Účast byla dá se říct hojná, je vidět že většina akademiků chce posunout tělesnou výchovu do sfér důležitých a nezbytných předmětů na všech typech škol. Za což jsme nesmírně rádi.

V budoucnu plánujeme uspořádat více diskusních a k inovacím směřujících schůzek, školení a workshopů. Chceme propojit předměty na fakultě s praxí více než tomu bylo doposud.

Na kvalitnější výuku Tv se mohou těšit jak naši studenti tak později i žáci na školách)

Program:

9.00 – 10.00 Analýza a reflexe pedagogických praxí – doc. PhDr. Mgr. Marcela Janíková, Ph.D., Mgr. Jiří Sliacky, Ph.D., Mgr. Michal Roček

10.00 – 11.00 Příklady dobré praxe ze zahraničí – PhDr. Jan Cacek, Ph.D.

Přestávka

11.15 – 12.00 Inovace RVP a jejich promítnutí do výuky tělesné výchovy, nové trendy ve vzdělávání – Mgr. Alena Skotáková, Ph.D., PhDr. Jakub Forýtek

12.00 – 13.00 Možnosti inovace výuky a jejich financování na FSpS – doc.PhDr. Bc. Zdenko Reguli, Ph.D.