Volby do Akademického senátu FSpS MU 2023

Vážené kolegyně a kolegové, milé studentky a studenti Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity,

v souladu s Volebním řádem Akademického senátu Fakulty sportovních studií MU tímto vyhlašuji volby do obou komor (studentské a učitelské) Akademického senátu FSpS MU pro volební období 2023–2026 a stanovuji následující harmonogram.
Volby organizuje a řídí v souladu s Volebním řádem AS FSpS MU Volební komise AS FSpS MU. Ta bude fakultní veřejnost informovat o dalších podrobnostech voleb, průběhu volební kampaně a pravidlech, stejně jako o výsledcích voleb. Ráda bych vás povzbudila, abyste se aktivně zapojili a využili tuto příležitost k ovlivnění směřování naší fakulty. Buďte zapojeni, ať už jako kandidáti nebo voliči, a vyberte zástupce, kteří budou hájit vaše zájmy a hodnoty v akademickém prostředí tohoto orgánu, který je nejvyšším zastupitelským orgánem fakultní akademické samosprávy.

V Brně dne 1. srpna 2023

doc. Mgr. Milena Strachová, Ph.D.
předsedkyně AS FSpS MU

Harmonogram voleb do učitelské a studentské komory AS FSpS (2023–2026)

• 1. 8. 2023

Vyhlášení voleb

• Od 2.–17. 8. 2023 do 12:00 hod.

Termín pro podávání kandidátek a registraci kandidátů

• 19. 8. 2023

Zveřejnění seznamu kandidátů a jejích programových prohlášení na úřední desce a na webové stránce Fakulty sportovních studií MU

• 14. 9. 2023

Vyhlášení výsledků voleb

Způsob podání kandidatury

Učitelská komora
Jméno a příjmení, UČO, pracoviště
„Souhlasím s kandidaturou do učitelské komory AS FSpS MU ve volebním období 2023–2026.“

Studentská komora
Jméno a příjmení, UČO, ročník studia, studijní obor
„Souhlasím s kandidaturou do studentské komory AS FSpS MU ve volebním období 2023–2026.“

Součástí návrhu kandidáta může být programové prohlášení, které bude zveřejněno v seznamu kandidátů na webové stránce Fakulty sportovních studií MU. Podání programového prohlášení může být formou word souboru (s fotografií) anebo videa.

Způsob hlasování

Do studentské i učitelské komory bude hlasováno elektronicky v informačním systému MU v aplikaci E-volby.

Počet volených senátorů​

Voleno bude 6 senátorů do učitelské komory a 3 senátoři do studentské komory AS FSpS.

Podmínky pro zvolení

Volby do učitelské a studentské komory Akademického senátu budou organizovány podle Volebního řádu Akademického senátu Fakulty sportovních studii Masarykovy univerzity (ve znění účinném od 22. 5. 2017).

Volební komise

• Mgr. Pavlína Vaculíková, Ph.D., předsedkyně volební komise