Úspěšné béčko U19

O víkendu 29.2 – 1.3. se v Brně odehrál celostátní turnaj juniorů nižší kategorie, na kterém se našim hráčům podařilo uhrát mimořádně výsledky a navázat tak na předchozí turnaj kategorie A. Hojné zastoupení jsme měli díky následujícím hráčům – Áďa Chadimová, Marťa Ševčíková, Lucka Krulová, Jirka Derka, Kuba Diviš, Mára Dostál, Kuba Reichman a David Smutný. Následuje krátké shrnutí.

Ve smíšených čtyřhrách se prvním kolem neprobojoval Marek Dostál s Radkou Šilhavou, kteří nestačili na Šulce s Klárou Šilhavou ve dvou setech. Se stejným soupeřem a pozdějším finalistou, avšak v druhém kole, prohráli Kuba Diviš s Klárou Petruškovou, tentokrát ve třech vyrovnaných setech. Nasazené dvojky Jirka Derka s Emou Staňkovou nedokázali najít recept na Janouška s Líbalovou a možná trochu překvapivě skončili těsně před medailovými pozicemi. V horní polovině pavouku se v semifinále potkali Kuba Reichman s Marťou Ševčíkovou proti Michalu Morávkovi s Áďou Chadimovou, kdy díky větší sehranosti finále vybojovali prvně jmenovaní. Dobré výkony z průběhu celého turnaje pak korunovali dvousetovou výhrou!

Stupně vítězů mix

V následujících chlapeckých dvouhrách prvním kolem neprošel Marek Dostál, podlehnuvší Běhounkovi. Po rozpačitém prvním a přesvědčivém druhém kole Davida Smutného hala sledovala déle než hodinu trvající bitvu proti bývalému deblovému partnerovi Rzeplinskemu, kterému David bohužel podlehl ve třech setech. Mezitím si Kuba Diviš díky svým technickým dovednostem jednoduše kráčel singlovým pavoukem. Cestou do finále postupně porazil Listopada, Běhounka, nasazenou jedničku Franka (vše ve dvou setech) a Pateru (ve třech setech). Ve finálovém zápase s Rzeplinskim bohužel dokázal držet tempo jen v prvním setu a získal tak stříbrnou medaili!

Stupně vítězů dvouhra hochů

Dívčí dvouhry měly z pohledu našich hráček nečekaný průběh. Marťa Ševčíková nedokázala potvrdit své nasazení ¾ a prohrála v druhém kole s Hejdukovou (21-23 ve třetím setu). Lucka Krulová naopak překvapila, když nejprve v kole prvním porazila nasazenou dvojku Líbalovou ve dvou těsných setech, a poté shodně Nachtmanovou. Ve čtvrtfinále už jí vystavila stopku pozdější vítězka Maixnerová.

V deblech bylo k vidění spousta bojovných zápasů. Kuba Diviš s Vojtou Pořízem vyrovnaně bojovali s nenasazenými Davidem Smutným a Dominikem Kopřivou, avšak vítězně ze zápasu vyšel David s Dominikem. Ti si pak zajistili finálové místo třísetovým vítězstvím nad Markem Dostálem s Petrem Janouškem, kteří cestou do semifinále bojovali zejména s Běhounkem a Valjentem (ve třech setech). Soupeřem jim byl Kuba Reichman a Michal Morávek, kteří pro postup do finále postupně museli porazit Šulce s Rzeplinskim (ve třech setech), Alteru se Slívou (ve dvou setech) a Bízka s Listopadem (ve třech setech). Finálové utkání, znovu třísetové, pro sebe uzmul starší pár čili Kuba Reichman s Michalem Morávkem.

Stupně vítězů čtyřhra hochů

V dívčí čtyřhře nebyly daleko od překvapení Lucka Krulová se Sarah Mathieu, které nejprve ve třech setech porazily nasazené ¾ Líbalovou s Petruškovou a poté velmi těsně a smolně prohrály s Metzovou a Žurkovou (19-21 ve třetím setu). Do semifinále se dostaly dva páry s naším zastoupením. Marťa Ševčíková s Klárou Šilhavou ale nedokázaly najít čelit bojovné hře Metzové a Žurkové, mrzet je může hlavně koncovka prvního setu 20-22. V dolní polovině pavouka naopak Áďa Chadimová s Radkou Šilhavou dokázaly vrátit porážku z minulého áčka sestrám Kohoutovým a následně i ve finále porazit právě Metzovou s Žurkovou, shodně ve dvou setech!

Stupně vítězů čtyřhra dívek

Všem hráčům děkujeme za předvedené výkony a gratulujeme! Celkový počet 3 zlatých, 2 stříbrných a 3 bronzových medailí pro FSpS zní víc než dobře.

Kompletní výsledkové pavouky naleznete zde.