OP družstev žáků 11.1.2015 – výsledky

V neděli 11.1.2015 se v podolské hale konal OBLASTNÍ  PŘEBOR  DRUŽSTEV  ŽÁKŮ, tzn. dětí narozených v roce 2000 a mladší.  Jehnice letos přihlásily do soutěže 3 družstva :

Jehnice „A“ : Natálka Randulová, Adéla Chadimová, Martin a Marek Dostálovi, Jirka Derka

Jehnice „B“: Dominika Mendreková, Mariánka Poláková, David Smutný, Franta Hanák, Pavel Grošov, Kryštof Šípek

Jehnice „C“: Bára Vališová, Adam Čerbák, Kuba Lipka, Roman Procházka

Protože se letos do soutěže přihlásilo rekordních 12 družstev, bylo již dopředu jasné, že turnaj nejde zvládnout během jednoho dne. Družstva byla tedy rozlosována do 2 skupin po šesti , z každé skupiny první a druhý tým postupuje na finálový turnaj OP družstev žáků (bude se konat 14.3.2015).

Skupina A : Jehnice „A“, Jehnice „B“, SK Podolí „A“, Badminton school Brno „A“, Slavoj Podivín, BC 66 Ivančice

Skupina B : Sokol Židlochovice, Jehnice „C“, SK Podolí „B“, Badminton school Brno „B“, Kometa Brno, Badminton school Brno „C“

Zápasy v jednotlivých utkáních se hrály v pořadí : smíšená čtyřhra, čtyřhra dívky, čtyřhra chlapci, singl dívky, singl chlapci.

Jehnické „áčko“ procházelo turnajem celkem bez problémů, první 4 utkání vyhrálo 5:0 . V posledním utkání (cca v 17:15 hodin ) na ně čekal soupeř do té doby rovněž bez porážky – Slavoj Podivín. Se znalostí výkonnosti jednotlivých hráčů a hráček  bylo již předem  téměř jisté, že klíčovým zápasem vzájemného souboje bude hned první utkání -  mix. Oba týmy do něj postavily to nejlepší co mají : za Jehnice Natálka Radnulová s Martinem Dostálem, za Podivín Gábina Solaříková a Adam Kostrhun. V dramatickém zápase nakonec zvítězil Podivín po setech 20:22, 24:22  a 21:18. :(   Celkově Podivín vyhrál 3:2 . Postup na finálový turnaj si zajistil Podivín a Jehnice „A“.

Ve skupině B se o 1.místo příliš nebojovalo, Židlochovice jasně zvítězily. Bojovalo se ale o 2. místo (a tím vlastně o postup na finálový turnaj) a ve hře byl opět jehnický tým, Jehnice „C„. A bylo to zase napínavé až do posledního utkání, kde proti našemu „céčku“ nastoupil (rovněž až po 17 hodině) Badminton school Brno „B“. Stejně jako v ostatních duelech jsme nastupovali do utkání za stavu 0:1 pro soupeře (měli jsme jen 1 dívku a tudíž čtyřhra dívek byla vždy skrečovaná). I přes tento handicap to naši zvládli a po vítězném singlu Báry Vališové bylo jasné, že 2.postupové místo je naše !!! Takže ze skupiny B si postup na finálový turnaj zajistily Židlochovice a Jehnice „C“.

Náš „B“ tým  byl složen převážně z mladších hráčů (vesměs ročník narození 2002 a mladší) a tudíž na turnaji spíše sbírali zkušenosti na roky, kdy úspěch Jehnic bude „viset“ na nich. I přes tento věkový handicap sehráli svělé zápasy, bojovali jako lvi – odměnou jim je 5.místo ve skupině, celkově krásné 9.

Všem zúčastněným hráčům děkujeme za bojovnost  a  gratulujeme k předvedeným výkonům  .

Výsledky na www.jmbadminton.cz

20150111_143636 20150111_143849 20150111_144107 20150111_144318 20150111_144401 20150111_144708