3.GPA U13 Podolí, 28.2.-1.3.2015 – výsledky

Víkend na přelomu února a března patřil v Podolí u Brna badmintonu. Konal se zde 3.GPA  nejmladší kategorie , tedy U13. Z našich hráčů si účast na turnaji vybojovali Martin a Marek Dostálovi a Adéla Chadimová.

Ve smíšené čtyřhře , která celý turnaj tradičně zahajovala, se  nejdále dostala Adéla (s Tadeášem Brázdou z Ivančic) – první kolo volný los, ve druhém porazili pár Kostrhun, Morcinková 21:19, 21:11. Ve čtvrtfinále narazili na zatím „neřešitelného“ soupeře, pozdější vítěze Švejda, Zuzáková  – prohra  5:21, 5:21.  Martin tvořil pár s Maruškou Studenou z Přerova. Po napínavém, vyrovnaném zápase prohráli  v prvním kole s párem Ehm, Valentová   20:22, 19:21.  Marek v mixu nestartoval.

Následovaly dvouhry. Marek v prvním kole prohrál  s   Petrem  Janouškem 13:21, 14:21.  Martinovi, který  dlouhodobě bojuje s chronickými problémy s patami a nemůže naplno trénovat,  los přisoudil    Michala  Morávka – prohra 12:21, 11:21.  Adéla do prvního kola nastupovala proti Adéle Schořové již v ne zcela dobrém zdravotním stavu. Doslova a do písmene vydřela vítězství 21:18, 22:24 a 24:22. Dál už to nešlo, takže další singlový zápas skrečovala s tím, že na čtyřhry se zkusí dát „do kupy“.

Do čtyřher nastupoval Marek Dostál s Jakubem Reichmanem . Do prvního kola „vyfasovali“ soupeře „nejtěžšího z nejtěžších“ – první nasazený pár, vítěz obou předešlých „áček“ , dvojice  Janoštík, Švejda. Bojovali statečně, ale na takového soupeře to bylo málo – prohra 7:21, 13:21.  Martin Dostál (tradičně s Tadeášem Brázdou) po velmi  vyrovnaném zápase prohráli s párem Morávek, Wanke 21:23, 19:21.  Adéla Chadimová, která se po dvouhodinovém odpočinku „trochu vzpamatovala“ a do čtyřher společně s Maruškou Studenou z Přerova nastoupila. V prvním kole hrály proti jihomoravským „kolegyním“ Korábová, Syrovátková – výhra 21:5, 21:18. Ve druhém kole na holky čekal pár z Orlové Míčková, Morcinková – výhra 21:16, 21:10 a tím pádem postup do nedělního semifinále !!!   Tam už však holky nestačily na další orlovský pár Němcová, Coppenolle – 13:21, 12,21.  Ale i tak se mohly radovat z krásného  děleného  3.místo na GPA  a Áďa ulehnout s teplotou do postele.    GRATULUJEME, a děkujeme hlavně Marušce, která celou čtyřhru „odtáhla“.

Děkujeme všem třem našim hráčům za bojovnost a reprezentaci klubu,  Ádi přejeme brzké uzdravení.

Podrobné výsledky na www.czechbadminton.cz .

20150301_110944