MČR U13 – výsledky

První květnový víkend se v Orlové konalo Mistrovství České republiky nejmladší kategorie, tedy U13.

Z našich hráčů si postup na vrchol sezóny vybojovali Marek a Martin Dostálovi a Adéla Chadimová.

Marek : V mixu startoval s Bárou Korábovou z Hustopečí.  Los k nim nebyl moc přívětivý, v  1.kole narazili na pozdější semifinalisty pár Ehm,Valentová -porážka 6:21, 12:21.

Ve dvouhře sehrál velmi vyrovnaný zápas s Ondřejem  Kalinou. Bohužel v koncovce 3.setu chybělo trošku štěstí – prohra 14:21, 21:18, 19:21.

Martin : V mixu startoval s Marií Studenou z Přerova. V 1.kole si celkem hladce poradili s párem Obhlídal,Šilhavá 21:15, 21:13. Škoda, že už ve 2.kole  narazili na pozdější vítěze, pár Švejda,Zuzáková – porážka 11:21, 13:21. :(

V singlu sehrál, stejně jako Marek, velmi vyrovnaný třísetový zápas s Adamem Ehmen, bohužel ve 3.setu chyběly síly – prohra 11:21, 23:21, 13:21. V zápase o pořadí Martin bojoval jako lev, hrál výborně, ale na Davida Slívu to nestačilo - 21:17, 15:21, 13:21.

Adéla : V mixu startovala tradičně s  Tadeášem Brázdou z Ivančic.  1.kolo měli jako nasazený pár 5/8 volné. Ve 2.kole jim los přisoudil nově utvořený pár z vynikajících singlistů Kostrhun, Coppenolle. V krásném zápase , plném dlouhých výměn A+T prohráli 19:21, 21:18 a 16:21.

V singlu  hrála  Áďa v 1.kole proti Marušce Růžičkové z Klimkovic. Po dramatickém závěru prvního setu  zvládla druhý bez problémů – výhra 22:20, 21:10.  Ve 2.kole – Radka Šilhavá z pražského Hamru- prohra 13:21 a 10:21.

Ve čtyřhře celou sezónu hrála s Maruškou Studenou z Přerova. Po úspěchu z posledního „A“ (3.místo) jsme  se těšili na další boj o medailové umístění. Tentokrát  však zdravotní stav obou (bolavá kolena :(  a viditelně kulhající Maruška) nevěstil nic dobrého. V 1.kole si holky hladce poradily s nasazeným párem 3/4 Hořínková, Kohoutová  21:9 a 21:12. Ve druhém kole měly rovněž více než hratelného soupeře , domácí pár Morcinková, Míčková.  Po bojovném výkonu nakonec prohrály 18:21 a 19:21. Škoda, medaile nebyla daleko. :(

Shrnuto  podtrženo: výsledkově nic moc. :(   Ale bojovnost Martinovi, Markovi ani Ádi upřít nemůžeme, dělali co mohli :) .