Cvičení po nemoci

sleduj Youtube kanál

Chronické neinfekční choroby výrazně zhoršují kvalitu života, snižují zdatnost a jejich výskyt vede k dalším řetězícím zdravotním komplikacím. Těmito chorobami trpí více než 60 % dospělé populace v ČR. Patří mezi ně kardiovaskulární nemoci, obezita, nadváha, diabetes mellitus II. typu, onkologické nemoci, a další. Je prokázáno, že pravidelná cílená pohybová aktivita zlepšuje zdravotní zdatnost, tím i zmírňuje následky nemoci a snižuje riziko dalších komplikací. Cvičení v této sekci je sestaveno právě pro osoby s těmito nemocemi. Připravily je odbornice na pohyb zejména onkologických pacientů. Lekce sestávají z cviků na zvýšení kardio zdatnosti, posílení, protažení i relaxaci.

Celý program aktivit na domácí cvičení vychází z dlouholetých zkušeností, které na fakultě máme. Společně s Masarykovým onkologickým ústavem Brno a Fakultní nemocnicí Brno řešíme projekty, v nichž se zaměřujeme na oblast zvýšení zdravotní kondice v rámci následné péče u onkologických pacientů. Organizujeme intervenční pohybové programy a sledujeme, jak pozitivně působí pohybová aktivita na regeneraci a následnou léčbu pacientů.

Nejdříve si celý blok shlédněte, připravte si pomůcky (není jich třeba mnoho), pusťte si příjemnou hudbu a zacvičte si. Každý blok má délku asi 10-15 minut. Cvičení si můžete různě nakombinovat. Nezapomeňte na relaxaci. Cvičte tak, aby vám to bylo příjemné. Nepřemáhejte se, pokud se necítíte dobře. Ideální je cvičit alespoň 3x týdně. A pokud byste měli jakékoliv pochybnosti o cvičení, prokonzultujte je se svým ošetřujícím lékařem.

Přejeme vám, ať se cítíte dobře, jste zdrávi, ať vám cvičení zlepší náladu každý den.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info