Cvičení pro seniory připravila Mgr. Lenka Svobodová, Ph.D. z Katedry gymnastiky a úpolů s týmem pedagogů a studentů FSpS. Společně na fakultě zajišťují cvičení seniorů zapojených do vědeckých projektů. Cílem projektů je zjištění vlivu určitých typů pohybové aktivity na parametry (kostní denzita, úroveň rovnováhy, svalová hmota, svalová síla, cholesterol, triglyceridy, follistatiny) úzce související se zdravím a kvalitou života seniorů. Velmi významnou roli v týmu hrají kolegové z lékařské fakulty.

Tým si vytyčil dva hlavní cíle, relevantní vědecké výstupy a spokojenost zkoumaných osob. Spokojenost účastníků výzkumu se pozná snadno, chtějí pokračovat ve cvičení i po ukončení výzkumu.

Do pravidelného cvičení vpadl vir s názvem Covid-19. A tak velmi rychle vznikl web SenFSpS, kde jsou postupně nahrávána videa a informace, jak zůstat v pohybu a fit i během izolace doma. Videa jsou určena nejen pro seniory zapojené do aktivit FSpS, ale pro všechny, kteří si chtějí pravidelným cvičením doma udržet anebo zlepšit svou kondici.

Mnohá instruktážní videa vznikala bez možnosti využití kvalitního technického zázemí. Obsahová stránka je však výsledkem mnohaletého získávání znalostí a zkušeností v této oblasti.

Máte-li chuť se hýbat s námi, jste vítáni.

SenTým: Lenka Svobodová, Jan Cacek, Martin Sebera, Tomáš Vodička, Iva Tomášková, Kateřina Strašilová, Andrea Martincová, Tomáš Hlinský, Nikola Stračárová, Marie Crhová, Martina Šperková, Petr Vajda, Alena Skotáková, Oldřich Racek, Andrea Potúčková, Dominik Puda, Tomáš Vespalec, Julie Dobrovolná, Markéta Grulichová, Veronika Hajnová, Pavel Hruška, Filip Zlámal, Jana Fialová-Kučerová.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info