20. 2. 2017 - 7:01
    20. 2. 2017 - 7:00

Akademické mistrovství ČR 2017 v běhu na lyžích

Akademické mistrovství ČR v běhu na lyžích

Ve dnech 13. 2. – 16. 2. 2017 uspořádala Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity Akademické mistrovství ČR v běhu na lyžích, pod záštitou děkana FSpS  doc. Mgr. Jiřího Nykodýma, Ph.D. Studenti závodili na běžeckých tratích Vysočiny Arény v Novém Městě na Moravě, za krásného slunečného počasí. Tratě byly velmi dobře upraveny, s dostatečným množstvím přírodního i technického sněhu.

Do závodů bylo přihlášeno přes 40 mužů a 20 žen z 12 vysokých škol ČR. V programu mistrovství byly běhy na 5 km a 10 km volně, štafety mix (muž, žena, muž) volně, 10 km a 20 km klasicky s hromadným startem. Do programu akademického mistrovství byl zařazen i přidružený závod akademických veteránů.

Masarykovu univerzitu reprezentovali 3 muži a 1 žena. Nejlépe se vedlo Michalu Kantkovi, který obsadil 2. místo v běhu na 20 km klasicky a 3. místo v běhu na 10 km volně. Smíšená štafeta MU ve složení Michal Vank (PřF), Šárka Klaclová (FSpS) a Miroslav Kantek (PrF, FF) obsadila 4. místo.

Kompletní výsledky naleznete na www.caus.cz.

RNDr. Eva Slonková
ředitelka AM ČR