Raketové sporty (badminton, squash) ve školní TV. A proč ne?

ÚVODNÍ SLOVO

Cílem kurzu je seznámení se základy dvou populárních raketových sportů (badminton a squash), díky nimž je možno hodiny tělesné výchovy obohatit o další pohybové aktivity, které se mezi žáky stanou oblíbenými.

V badmintonové části se nejprve seznámíme s vybavením pro badminton. Dozvíte se, jak se drží raketa, co jsou základní badmintonové dovednosti a jak je žáky můžeme naučit. Předložíme vám ukázky cvičení a her, které můžeme zařazovat do hodin TV. Poradíme vám s organizací výuky, rozestavěním žáků na kurtech. A v neposlední řadě poradíme, co dělat, když nemáme síť, resp. kurty.

Ve squashové části se po charakteristice hry seznámíme s pravidly a vybavením pro squash. Dále vás seznámíme se základními squashovými dovednostmi, které žáky v hodinách můžeme učit. Na závěr znovu zdůrazníme, jak udělat hru bezpečnou.

Kapitola Prevence-bezpečnost je nedílnou součástí našeho kurzu, ve kterém upozorňujeme na dodržování základních pravidel o bezpečnosti ve výuce a v rámci prevence poranění používání ochranných pomůcek.

V poslední kapitole První pomoc, vás seznámíme s laickou první pomocí u poranění, se kterými se v raketových sportech můžeme setkat.

Věříme, že tento kurz bude užitečný nejen pro vás, ale také pro vaše žáky.


Obohaťte své žáky o nové zážitky, které budou mít ze hry. Dejte jim možnost seznámit se s olympijským sportem, badmintonem. Naučte se i vy něčemu novému.

 


Mgr. Martina Novotná (garant materiálu Raketové sporty... ) novotna@fsps.muni.cz
Na hřišti i na vodě být s dětmi v JMK v pohodě |
Fakulta sportovních studií |
Masarykova univerzita |
Logo Fakulty sportovních studií
| Copyright © 2011, Fakulta sportovních studií
| Počítadlo návštěv: 408534 návštěvníků od 27. 11. 2011 (z toho 20 z FSpS).
| © Code: Jiří Krejčí, Petr Zaoral; Design: V.Kotarová
Creative Commons License Raketové sporty (badminton, squash) ve školní TV. A proč ne? by Mgr. Martina Bernaciková, Ph.D., Mgr. Zora Svobodová, Ph.D., Mgr. Zdeňka Kubíková, Ph.D. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Based on a work at http://www.fsps.muni.cz/sdetmivjmkvpohode/kurzy/raketovesporty/.
Investice do vzdělávání