Raketové sporty (badminton, squash) ve školní TV. A proč ne?

Badminton


Kapitoly:

 

Badminton je hra, která je snadná k naučení. Relativně brzo se hráč naučí základním dovednostem. Dokáže snadno odehrát míček přes síť a se spoluhráčem hrát delší výměnu. Míček je vyroben tak, že po odehrání zpomalí a vznáší se ve vzduchu. Rakety jsou lehké, a odehrát míček se proto stává snadným. Díky tomu hráči mají větší požitek ze hry než v jiných raketových sportech. Hned od začátku je možné hrát na body a udělat badminton soutěživým.

Pokud žáky s badmintonem seznámíte, věříme, že se bude řadit mezi jejich oblíbené pohybové aktivity a budou se chtít tomuto sportu naučit více. Badminton nabízí pedagogům nejen možnost poskytnout žákům zábavnou činnost, zahrnující výuku dovedností, ale také příležitost rozvíjet u nich společenskou výchovu (dodržování pravidel, ohleduplnost k ostatním atd.).

V závodní formě je badminton velmi fyzicky i technicky náročný sport, ale na druhou stranu je krásný v tom, že si ho každý může udělat takový, jaký chce: snadný, zábavný, běhavý i neběhavý… Záleží jen na vaší volbě!

Na hřišti i na vodě být s dětmi v JMK v pohodě |
Fakulta sportovních studií |
Masarykova univerzita |
Logo Fakulty sportovních studií
| Copyright © 2011, Fakulta sportovních studií
| Počítadlo návštěv: 408548 návštěvníků od 27. 11. 2011 (z toho 20 z FSpS).
| © Code: Jiří Krejčí, Petr Zaoral; Design: V.Kotarová
Creative Commons License Raketové sporty (badminton, squash) ve školní TV. A proč ne? by Mgr. Martina Bernaciková, Ph.D., Mgr. Zora Svobodová, Ph.D., Mgr. Zdeňka Kubíková, Ph.D. is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Based on a work at http://www.fsps.muni.cz/sdetmivjmkvpohode/kurzy/raketovesporty/.
Investice do vzdělávání