Přednáška: Etické výzvy a budování integrity v akademickém prostředí

  • 4. dubna 2024
    18:00
  • Učebna D3, Fakulta informatiky MU

V akademickém prostředí, ale i v běžném životě, se setkáváme s celou řadou etických problémů a výzev. Jak je řešit? Jak mohu jako studující aktivně podporovat akademickou integritu, kulturu otevřenosti, férovosti a zodpovědnosti na své univerzitě? Těmto a dalším otázkám se bude věnovat ve své přednášce odbornice na akademickou etiku Ing. Veronika Krásničan.

S etickými problémy se setkáváme dennodenně, a to jak v soukromém, pracovním, tak i studijním životě. Tento workshop nabídne prostor pro diskusi o klíčových aspektech whistleblowingu a etických výzvách v akademickém prostředí. Prozkoumáme různé perspektivy této problematiky, a to z lokálního i globálního pohledu, dále se podíváme na výzkumné poznatky a hledání řešení s cílem podpořit integritu a etiku ve vzdělávání. Účastníci budou mít příležitost otevřeně diskutovat o těchto tématech a společně se zaměříme i na strategie, jak mohou studenti aktivně podporovat akademickou integritu, kulturu otevřenosti, férovosti a zodpovědnosti na své univerzitě.

Na co se můžete těšit:

  • Role studentských zástupkyň a zástupců v systému poradenství (Mgr. Dagmar Čaďová, Poradenské centrum)
  • Představení pracoviště celouniverzitní ochrany práv (JUDr. Eva Janovičová, ochránkyně práv)
  • Přednáška Etické výzvy a budování integrity v akademickém prostředí (Ing. Veronika Krásničan, odbornice na akademickou etiku)
  • Prostor pro Vaše otázky

Nenechte si ujít tuto příležitost a přijďte se dozvědět více o tom, jak společně přispívat k sociálnímu bezpečí na univerzitě. Přijďte se setkat se mezi sebou navzájem a připravit se na pomoc svým kolegyním a kolegům. Těšíme se na vás!

REGISTRUJTE SE ZDE

Bez popisku

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info