UNIverzitní Sport UNIS

Proč na MUNI? Protože sport je tady doma

Masarykova univerzita má už téměř dvacet let vlastní Fakultu sportovních studií, což dokonale vypovídá o jejím vztahu ke sportu. Bereme ho vážně. Fakulta má celkem sedm kateder a Centrum univerzitního sportu, které organizuje kurzy povinné tělesné výchovy pro studenty celé univerzity a zájmové kurzy.

Katedry fakulty zabezpečují výuku ve třech bakalářských studijních programech, čtyřech navazujících magisterských programech a v jednom doktorském studijním programu. Informace o studijních programech FSpS lze najít na: https://www.fsps.muni.cz/uchazeci/zakladni-informace.

Studijní programy FSpS a ostatních devíti fakult Masarykovy univerzity – Lékařské fakulty, Právnické fakulty, Přírodovědecké fakulty, Filozofické fakulty, Ekonomicko-správní fakulty, Pedagogické fakulty, Farmaceutické fakulty, Fakulty informatiky, Fakulty sociálních studií – jsou v oblasti skloubení studia a vrcholového sportu otevřeny individuálním nastavením a dohodám.

Co z toho?

Ohromnou výhodou studia na Masarykově univerzitě je vysoká míra průchodnosti studiem – student jednoho programu z jedné fakulty si zároveň může volit i předměty z jiných programů, které s jeho oborem zdánlivě nemají nic společného, ale mohou být velkou přidanou hodnotou.

U vrcholových sportovců to často bývá tak, že logicky vzhledem ke svojí kariéře míří na obory, jako je trenérství nebo učitelství. Na MUNI jim ale nic nebrání v tom, aby si k tomu na Právnické fakultě přidali kurzy vztahující se ke specifickým pracovním smlouvám sportovců, na Filozofické fakultě jazykové kurzy a třeba na Fakultě sociálních studií kurzy vztahující se k mediální komunikaci a propagaci.

MUNI si navíc jako jedna z mála univerzit v republice stále nechává jako povinné kurzy tělesné výchovy. Pro vrcholové sportovce to tak může znamenat, že si ke svému každodenně provozovanému sportu můžou zapsat i jinou sportovní aktivitu, která jim může sloužit jako kompenzační cvičení nebo doplnění pro rozvoj do té doby opomíjených dovedností.

7 důvodů proč studovat na MUNI v Brně:

1. Brno je město studentů
  2. V Brně je všude blízko
  3. Život v Brně nestojí majlant
  4. V Brně jsou nejlepší bary a kavárny
  5. Brno jede na inovační vlně
  6. Brno je mezinárodní a přitom bez turistů
  7. Brno je kulturní i sportovní

Jaké to bude?

Díky tomu, že MUNI nabízí studentům na výběr asi 80 různých sportů pro hodiny tělesné výchovy – https://www.fsps.muni.cz/cus/aktualne/vyuka-v-aktualnim-semestru, má škola zároveň k dispozici podmínky a vybavení pro kterýkoliv z nich. Studenti můžou vybírat od míčových kolektivních sportů, přes posilování, turistiku, moderní bojová umění nebo dynamické cvičební kurzy až po ty kompenzační, které se starají o pevnost zad a celého těla. Nejlepší vybavení je přirozeně v areálu Fakulty sportovních studií, která má vlastní specializované tělocvičny pro míčové sporty, bojová umění a gymnastiku.

Podmínky zařazení

Podmínky pro zařazení do projektu UNIS

* Podmínky zařazení určuje Vysokoškolské sportovní centrum a vyhrazuje si právo na jejich aktualizaci.

Podpoření studenti

Hübner Kryštof Atletika ke stažení

Organizační tým

Členové organizačního týmu Pracovní pozice Kontakt