Mgr. Robert Vysoký, Ph.D.

Garant studijního programu Fyzioterapie, odborný asistent Katedry pohybových aktivit a zdraví

Odborný fyzioterapeut se specializací v kardiovaskulární rehabilitaci a komplexní rehabilitační léčbě nemocných s interním onemocněním zejména ve fázi akutní a postakutní lůžkové nemocniční péče. Více než 10 let byla jeho klinická kariéra spojena s Fakultní nemocnicí Brno, kde se podílel na rozvoji kardiovaskulární rehabilitace po stránce vědecko výzkumné, praktické a vzdělávací. Ve fakultní nemocnici se významným podílem zasloužil o optimalizaci pregraduálního a postgraduálního vzdělávání fyzioterapeutů, lékařů a ostatních nelékařských zdravotnických pracovníků v oboru rehabilitace (koordinátor výukové činnosti, odborný školitel specializačního vzdělávání).

V současnosti se více zaměřuje na všechny fáze prevence a preskripce pohybové aktivity u tzv. neinfekčních onemocnění hromadného výskytu (nadváha a obezita, vysoký krevní tlak, porucha lipidového spektra, diabetes mellitus, kardiorespirační a onkologická onemocnění aj.). Působí nejen na Fakultě sportovních studií, ale i na Lékařské fakultě MU jako odborný asistent Ústavu ochrany a podpory zdraví. Mimo medicínskou oblast se věnuje sjezdovému lyžování jako instruktor s licencí Asociace profesionálních učitelů lyžování (APUL).

Členství v odborných společnostech

Unie fyzioterapeutů ČR

Česká kardiologická společnost - Pracovní skupina kardiovaskulární rehabilitace

Česká společnost tělovýchovného lékařství