prof. MUDr. Julie Dobrovolná, Ph.D.

Profesorka Katedry pohybových aktivit a zdraví

Ve své výzkumné činnosti se zabývá stresem a hledání nových způsobů, jak ho přímo měřit, a to například u hráčů esportu, sportovců, vojáků či dokonce astronautů. Vytvořila i speciální přístroj na měření stresu, který představuje skrze svůj projekt Entrant.

Je autorkou řady publikací v impaktovaných časopisech, spolupracuje s renomovanými univerzitami v zahraničí (ETH Zürich, UCL, Mayo Clinic). Je nositelkou řady vědeckých ocenění. Byla oceněna magazínem Forbes jako jedna z TOP českých vědkyň roku 2023.

Mediální výstupy

Český rozhlas Brno, 7. 11. 2023: Zamrznutí je přirozená obranná reakce organismu. Problém ale nastává při dokazování i výzkumu, říkají odborníci
Hospodářské Noviny, 15. 6. 2023: Budoucnost ve hvězdách. Kam směřuje tuzemské vzdělávání ve vesmírném odvětví
Česká televize, 25. 11. 2022: Dobré ráno: Julie Dobrovolná